Sandomierski zachował czyste konto i zostaje na Norwegię

Grzegorz Sandomierski
Grzegorz Sandomierski rozegrał 90 minut w meczu reprezentacji Polski z Mołdawią. To jego drugi występ w narodowych barwach. Bramkarz Jagiellonii Białystok zostaje w kadrze na środowe spotkanie z Norwegią.

Polska, po golu Dawida Plizgi, wygrała z Mołdawią 1:0. Duży udział w zwycięstwie miał Sandomierski, który popisał się kilkoma bardzo dobrymi interwencjami. Bramkarz Jagi nie ustrzegł się jednak także błędów. W 72. minucie źle obliczył lot piłki, której do pustej bramki omal nie wpakował Anatolie Doros. Napastnik Mołdawii trafił jednak tylko w boczną siatkę.

Sandomierski po meczu z Mołdawią miał opuścić kadrę i wyruszyć w podróż do Turcji, by dołączyć do zespołu Jagiellonii przebywającego na zgrupowaniu w Side. Taki był plan, jednak został on skorygowany przez trenera Franciszka Smudę. Na skutek kontuzji Przemysłowa Tytonia, Sandomierski zostaje z reprezentacją w Portugalii i będzie przygotowywał się do środowego spotkania z Norwegią. Podobnie sytuacja przedstawia się z Januszem Golem.

Polska - Mołdawia 1:0 (1:0)
Bramka: 1:0 - Dawid Plizga 15.
Polska: Grzegorz Sandomierski - Marcin Kikut, Piotr Celeban, Grzegorz Wojtkowiak, Hubert Wołąkiewicz - Szymon Pawłowski, Janusz Gol, Ariel Borysiuk (78 Cezary Wilk), Dawid Plizga, Michał Kucharczyk (46 Jakub Rzeźniczak) - Dawid Nowak.