Senatorowie KO składają do Komisji Etyki wniosek o ukaranie senatora PiS Jacka Boguckiego

PAP
PAP
Senatorowie KO składają do Komisji Etyki wniosek o ukaranie senatora PiS Jacka Boguckiego
Senatorowie KO składają do Komisji Etyki wniosek o ukaranie senatora PiS Jacka Boguckiego Jarosław Sołomacha
Składamy wniosek do Komisji Etyki o ukaranie senatora Jacka Boguckiego za jego skandaliczne słowa o szefie PO Donaldzie Tusku - powiedział we wtorek senator KO Marcin Bosacki. Tusk wykorzystał śmierć dziecka w Częstochowie do ataku na polityków i sympatyków PiS, zniesławiania ich i odczłowieczania - powiedział PAP Bogucki.

Senator PiS Jacek Bogucki w poniedziałek w TVP3 Białystok nazwał szefa PO Donalda Tuska "politykiem bezwzględnym" i "politykiem z twarzą hitlerowską".

Przewodniczący Grupy Senatorów Koalicji Obywatelskiej Marcin Bosacki we wtorek nazwał tę wypowiedź senatora PiS "skandaliczną" oraz zapowiedział skierowanie do senackiej Komisji Etyki wniosku o jego ukaranie.

"To jest język, którego PiS coraz bardziej agresywnie używa. To jest język wynikający oczywiście z paniki, ze strachu przed nieuchronną przegraną w wyborach za parę miesięcy. Taki język w Senacie RP nie może być tolerowany" - powiedział.

Bosacki ocenił, że senatorowie PiS powinni zagłosować wraz z senatorami PO w sprawie ukarania Boguckiego, a sam senator nie powinien startować w jesiennych wyborach parlamentarnych.

Obecna na konferencji senator Magdalena Kochan (KO) oceniła, że nie godzi się, aby nauczyciel i wieloletni parlamentarzysta używał "tego rodzaju języka, walcząc o swoje miejsce na liście".

Bogucki we wtorek w rozmowie z PAP powiedział, że czarę goryczy przelało w nim wystąpienie Tuska, w którym "wykorzystał on śmierć dziecka w Częstochowie do ataku na polityków i sympatyków PiS, zniesławiania ich i odczłowieczania".

"To jest niegodne, tak nie powinno się zachowywać, to mój sprzeciw wobec języka nienawiści, który w Polsce funkcjonuje od długiego czasu. Od czasu, kiedy pojawiły się wulgarne wpisy, ataki na biura PiS. Donald Tusk nigdy nie potępił tego typu działań. W związku z tym trudno uznać, że jest osobą, która się od tego odcina" - powiedział senator.

Tusk w maju w podczas spotkania z mieszkańcami w Sulechowie odnosząc się do śmierci 8-letniego Kamila z Częstochowy ocenił, że piekło dzieci rodzi się "na skrzyżowaniu patologicznej rodziny i patologicznej władzy". "Wszystko w Polsce od kilku lat jest postawione na głowie" - dodał.

"Królami życia są ci, którzy chleją, biją swoje dzieci, biją kobiety i pracą się nie zhańbili od wielu lat. Wymarzona polityczna klientela dla władzy, która sama ma pewien sposób myślenia bardzo podobny do tej klienteli" - szef PO.

Marlena Maląg o programach dla seniorów - iPolitycznie plus

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna
Dodaj ogłoszenie