Short track. Natalia Maliszewska w sprincie nie ma równych w...

  Short track. Natalia Maliszewska w sprincie nie ma równych w tym sezonie

  ma

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Natalia Maliszewska w tym sezonie wygrała już dwa razy Puchar Świata na 500 metrów

  Natalia Maliszewska w tym sezonie wygrała już dwa razy Puchar Świata na 500 metrów ©east news

  Natalia Maliszewska z Juvenii Białystok drugi raz w tym sezonie wygrała 500 metrów w Pucharze Świata. Białostoczanka tym razem wygrała w Salt Lake City i umocniła się na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej.
  Natalia Maliszewska w tym sezonie wygrała już dwa razy Puchar Świata na 500 metrów

  Natalia Maliszewska w tym sezonie wygrała już dwa razy Puchar Świata na 500 metrów ©east news

  Młodsza z sióstr Maliszewskich wspaniale prezentuje się od początku sezonu. Przed tygodniem w pierwszych zawodach Pucharu Świata wygrała i była czwarta na 500 metrów w Calgary. Po przenosinach do Salt Lake City nie straciła nic ze swojej formy. Od pierwszych biegów nie dawała rywalkom szans. Już w ćwierćfinale pokonała bardzo dobre rywalki - Holenderkę Suzanne Schulting i Włoszkę Martinę Valcepinę. W półfinale prowadziła od początku i mimo nacisków rywalek utrzymała pozycję do końca.

  Bądź na bieżąco. POLUB NAS na Facebooku:


  Popisową jazdę Maliszewskiej mogliśmy oglądać także w finale. W biegu medalowym jako pierwsza w pierwszy wiraż weszła Schulting, przed Maliszewską. Jednak Polka zaatakował, wyprzedziła Holenderkę i zdołała się jeszcze obronić przed atakiem Chinki Kexin Fan. Po znakomitym finiszu 23-letnia Maliszewska mogła triumfować drugą wygraną w Pucharze Świata w karierze. Za nią linię mety minęła Schulting i Fan.

  Po tej wygranej Maliszewska umocniła się na pierwszym miejscu w generalnej klasyfikacji Pucharu Świata na 500 metrów.

  Ponadto na 500 metrów na 21. miejscu sklasyfikowana została Nikola Mazur, a 30. była Patrycja Maliszewska. Obie także z Juvenii.

  Bardzo dobrze spisały się też polskie sztafety. Mężczyźni (Paweł Adamski, Rafał Anikiej, Szymon Wilczyk - wszyscy Juvenia oraz Mateusz Krzemiński - AZS Opole) zajęli piąte miejsce. Kobiety (Natalia Maliszewska, Patrycja Maliszewska, Nikola Mazur - wszystkie Juvenia oraz Kamila Stormowska - Orzeł Elbląg) były szóste. Panie poprawiły rekord Polski - 4:10.932 min.

  W rywalizacji sztafet mieszanych Polacy (Rafał Anikiej, Natalia Maliszewska, Patrycja Maliszewska, Szymon Wilczyk - wszyscy Juvenia) w finale B ulegli jedynie Kanadyjczykom i ostatecznie zajęli szóstą pozycję.

  Czytaj treści premium w Gazecie Współczesnej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo