ted
Wojciech Wojtkielewicz
Natalia Maliszewska szła jak burza przez wszystkie etapy eliminacji, awansując do biegu finałowego na 1000 m jako pierwsza. W finale zawodniczka Juvenii Białystok także na finiszu przewodziła stawce, ale na ostatnim wirażu potknęła się i ostatecznie zajęła piąte miejsce.

Zwyciężyła aktualna mistrzyni Europy Rosjanka Sofia Proswirnowa, z którą Maliszewska toczyła równy bój i gdyby nie pechowy upadek, to pewnie białostoczanka zaliczyłaby triumf.

Natalia Maliszewska czwarta w wieloboju na Mistrzostwach Europy

Drugą lokatę zajęła Koreanka Choi Ji Hyun, trzecia była Włoszka Cynthia Mascitto, a czwarta Kanadyjka Alyson Charles.

Natalia Maliszewska zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Europy w short tracku w Dordrechcie (zdjęcia)

To nie koniec występów Maliszewskiej w Dreźnie. Jutro zostaną rozegrane m.in. biegi na 500 i 1000 m kobiet, w których weźmie udział.

Przypomnijmy, że nasza zawodniczka jest mistrzynią Europy na 500 m i liderką PŚ na tym dystansie.

Materiał oryginalny: Short Track. Puchar Świata w Dreźnie. Upadek Natalii Maliszewskiej na ostatnim okrążeniu - Kurier Poranny