Siatkarki udawały, że grają

Miłosz Karbowski [email protected]
Tym razem nasze siatkarki tylko udawały, że grają. Przed meczami z Centrostalem muszą odbudować formę i psychikę. B. Maleszewska
Białystok. Po trzech bardzo krótkich setach, białostockie siatkarki przegrały z Winiarami Kalisz.

Ten mecz kończył fazę zasadniczą ekstraklasy. Zawodniczki Pronaru-Zeto Astwa, które już tydzień temu porażką z MKS-em Dąbrowa Górnicza skazały się na baraże, zagrały bardzo słabo. Gdy poprosiliśmy kapitan zespołu Joannę Szeszko o skomentowanie meczu w przysłowiowych "dwóch słowach", użyła rzeczywiście tylko dwóch:"wielka tragedia".

Myślami na obozie

Akademiczki "odbębniły" mecz. Tylko jeden fragment spotkania można uznać za wyrównany. W trzecim secie na pierwszą przerwę techniczną zespoły schodziły przy prowadzeniu gospodyń 8:7. Potem mistrzynie Polski powoli odjeżdżały: 12:10, 17:13, 19:14, by przyspieszyć w końcówce i wygrać do 15.
- Myślami chyba byłyśmy na obozie i pewnie już w barażach. Przeciwniczki grały swoje, ale nic nadzwyczajnego, a my byłyśmy gorsze w każdym elemencie siatkówki. Nawet gdy w zespole Winiar występowały rezerwowe, obraz gry się nie zmieniał - mówi Szeszko. Białostoczanki, prosto z meczu, udały się na tygodniowe zgrupowanie do Szczyrku.

Bydgoszcz:9 kwietnia

Wobec bardzo kiepskiego spotkania w Kaliszu, nas bardziej interesował wynik konfrontacji Centrostalu Bydgoszcz z AZSAWF Poznań. Szło o uniknięcie barażu, bydgoszczanki musiały w tym celu wygrać 3:1. Wynik końcowy był jednak odwrotny i to właśnie z Centrostalem przyjdzie nam grać o utrzymanie w ekstraklasie. Rywalizacja toczy się do czterech zwycięstw, a pierwszy mecz już 9 kwietnia w Bydgoszczy,

Winiary Kalisz - Pronar-Zeto Astwa AZS Białystok 3:0 (25:13, 25:13, 25:15). Pronar-Zeto Astwa AZS: Palczewska, Szeszko, Hendzel, Sachmacińska, Walawender, Koczorowska, Saad (libero) oraz Wrzesińska, Kalinowska, Leżankina, Gierak.

Liga Siatkówki Kobiet

18. kolejka: Winiary Kalisz - Pronar-Zeto Astwa AZS Białystok 3:0 (25:13, 25:13, 25:15), MKS Dąbrowa Górnicza - Muszynianka Muszyna 0:3 (18:25, 14:25, 16:25), Centrostal Bydgoszcz
- AZS AWF Poznań 1:3 (20:25, 25:15, 21:25, 16:25), Aluprof Bielsko-Biała - Gedania Gdańsk 3:0 (25:20, 25:19, 25:16), Farmutil Piła - Stal Mielec 3:0 (25:20, 27:25, 25:10).

I runda play-off
O miejsca 1-8 (do dwóch zwycięstw): Aluprof - Energa Gedania, Winiary - MKS Dąbrowa Górnicza, Muszynianka - Stal, Farmutil - AZS AWF Poznań.
O miejsca 9-10 (do czterech zwycięstw): Centrostal - Pronar-Zeto Astwa AZS.