Siatkarska I liga wraca do Hajnówki

2016-03-12   bialystok siatkowka bas bialystok sks hajnowka ii liga play-off  fot wojciech wojtkielewicz/kurier poranny gazeta wspolczesna / polska press
2016-03-12 bialystok siatkowka bas bialystok sks hajnowka ii liga play-off fot wojciech wojtkielewicz/kurier poranny gazeta wspolczesna / polska press brak
Siatkarze SKS Hajnówka na turnieju w Sanoku wywalczyli awans do I ligi

Hajnowski zespół w pięknym stylu zakończył wspaniały sezon. SKSod początku rozgrywek II ligi nie miał sobie równych w swojej grupie. Skutecznie także pokonał fazę play-off oraz turniej półfinałowy o awans. Zmagania finałowe także hajnowianie zaczęli od pewnej wygranej. W pierwszym dniu turnieju w Sanoku drużyna Jacka Malczewskiego wygrała 3:0 z Astrą Nowa Sól, nie pozwalając rywalowi na zdobycie więcej niż 18 punktów w żadnym secie. Gdy drugiego dnia turnieju Astra przegrała 2:3 z Bielawianką było już wiadomo, że SKSzagra w meczu finałowym o awans. Drugi mecz grupowy z Bielawianką decydował tylko o tym z którego miejsca hajnowianie awansują do ostatecznej rozgrywki. Siatkarze SKS znowu nie pozostawili złudzeń, wygrali bez straty seta i zajęli pierwsze miejsce w grupie.

Współczesna Sport

– Te mecze grupowe wcale nie były takie łatwe. Może wyniki na to wskazują, ale trochę trzeba było jednak się napocić – przyznaje Malczewski.
W spotkaniu finałowym hajnowianie zmierzyli się z drugim zespołem drugiej grupy - Czarnymi Rząśnia. Z tym rywalem SKSjuż zagrał w półfinale dwa tygodnie wcześniej. Spotkanie nie miało większego znaczenia, gdyż już wcześniej obie drużyny zapewniły sobie awans. W starciu głównie rezerwowych Czarni wygrali 3:1.
Wczorajszy mecz finałowy był już o najwyższą stawkę. Kluczowy w tym spotkaniu był trzeci set przy remisie 1:1. SKS prowadził już 22:19 by stracić cztery punkty z rzędu. Ale podopieczni Malczewskiego w porę wrócili do swojej dobrej gry i w końcówce to oni byli lepsi. Podłamani rywale w czwartej odsłonie pojedynku zdołali zdobyć tylko 19 punktów.
– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że po kilku latach przerwy wracamy na zaplecze ekstraklasy. Chłopcy spisali się na medal. Ciężko pracowaliśmy i cel osiągnęliśmy – cieszył się Malczewski.
Hajnowski zespół do I ligi wraca po sześciu latach przerwy. Duża w tym zasługa także trenera Witolda Kaczmarka, który zbudował tą drużynę, ale ze względu na kłopoty zdrowotne musiał zrezygnować z prowadzenia drużyny po rundzie zasadniczej rozgrywek.