Siatkarze Ślepska Malow Suwałki po raz drugi w sezonie pokonali PGE Skrę Bełchatów 3:0

Andreas Takvam MVP spotkania z PGE Skrą Bełchatów
Andreas Takvam MVP spotkania z PGE Skrą Bełchatów Miłosz Kozakiewicz
Doskonały mecz zobaczyli kibice w Suwałkach, a co najważniejsze zakończył się on wygraną Ślepska Malow z PGE Skrą Bełchatów 3:0. Ślepsk Malow Suwałki awansował na 9. miejsce i wciąż liczy się w walce o play-off PlusLigi.

Niedzielny mecz był bardzo ważny dla obu drużyn walczących o awans do najlepszej ósemki PlusLigi. Bełchatowianie, zajmujący jedenaste miejsce w tabeli, przyjechali do Suwałk mocno zmotywowani i było to widać już od pierwszych piłek spotkania rozegranego w Suwałki Arena.

Do stanu 4:4 zespoły nie myliły się w zagrywkach i ataku. Pierwszą kontrę, właśnie przy stanie 4:4 wykorzystali gospodarze, którzy wyszli na prowadzenie 5:4. Po asie Bartosza Filipiaka podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza uzyskali dwupunktową przewagę 10:8. Bełchatowianie bardzo szybko zniwelowali ją i ponownie był remis 11:11.

W zespole Ślepska Malow Suwałki doskonale rozgrywał piłki Matias Sanchez, kończył ataki Filipiak oraz Paweł Halaba i suwalczanie ponownie odskoczyli od gości na 14;12, a po skutecznym bloku na 15:12. Chwilę później było już 16:12. Przewagę gospodarze utrzymali do końca pierwszego seta, który zakończył skuteczną akcją Halaba 25:20.

W drugim secie obserwowaliśmy wyrównaną walkę zakończoną zresztą grą na przewagi. Na początku partii goście objęli trzypunktowe prowadzenie 12:9. Gospodarze nie pozowlili jednak na odskok przeciwników i po atakach Filipiaka dwukrotnie Ślepsk Malow doprowadził do remisu 12:12, 15:15.

Jako pierwsi piłkę setową miała Skra przy wyniki 24:25, ale ją nie wykorzystała. Z kolei gospodarze po asie Halaby (26:25) także dostali swoją szansę i także nie skorzystało z niej (26:26).

W kluczowym momencie Filipiak raz jeszcze posłał piłkę w boisko rywala, a skuteczną zagrywką w kolejnej akcji popisał się Andreas Takvam kończąc seta 28:26.

Trzeci set także decydował się w końcówce, chociaż nie było już walki na przewagi. Wielokrotnie boiskowy zegar pokazywał wynik remisowy: 2:2, 8:8, 15:15, 19:19, 22:22.

I wtedy gospodarze z Suwałk zdobyli trzy punkty z rzędu przypieczętowując swoją wygraną i uczynił to asem serwisowym MVP spotkania Andreas Takvam.

Ślepsk Malow Suwałki awansował w tabeli na 9. meijsce i wciąz liczy się w walce o play-off.

Ślepsk Malow Suwałki - PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:20, 28:26, 25:22)
Ślepsk Malow: Sanchez, Filipiak, Kujundzić, Takvam, Sapiński, Halaba, Czunkiewicz (libero) oraz Żakieta, Magnuszewski.
PGE Skra: Lanza, Kooy, Atanasijević, Kłos, Łomacz, Bieniek, Gruszczyński (libero) oraz Janus, Vasina.
MVP: Andreas Takvam (Ślepsk Malow)

Inne wyniki:
Projekt Warszawa - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle 3:1, PSG Stal Nysa - LUK Lublin 3:0, BBTS Bielsko-Biała - Aluron CMC Warta Zawiercie 2:3

1. Asseco Resovia Rzeszów 22 53 58:20
2. Jastrzębski Węgiel 22 52 58:22
3. Aluron CMC Warta 23 50 57:29
4. Grua Azoty ZAKSA 23 46 55:34
5. Projekt Warszawa 23 43 50:31
6. Indykpol AZS Olsztyn 22 40 48:36
7. Trefl Gdańsk 21 38 43:33
8. PSG Stal Nysa 23 37 45:39