Siatkarze z Hajnówki osiągnęli cel podstawowy

07.01.2017 krakowmecz siatkowka mezszczyzni azs agh krakow_sks hajnowkan/z:fot: adam wojnar/polska press/gazeta krakowska Fot: Adam Wojnar/Polska Press
SKS Hajnówka wygrał u siebie 3:1 z Norwidem Częstochowa i utrzymał piątą lokatę w tabeli.

Zawodnicy Norwida, którzy wciąż są poza pierwszą ósemką w tabeli, od początku meczu byli bardzo zdeterminowani.

- Rywale ryzykowali zagrywką i to głównie temu przegraliśmy pierwszego seta - twierdzi Daniel Saczko, zawodnik SKS. - Po przegranym secie padło kilka ostrych słów. Odbudowaliśmy się w drugiej partii, którą wygraliśmy do 22. To był kluczowy moment tego pojedynku.

W dwóch kolejnych setach także lepsi byli gospodarze. SKS ma teraz 12 punktów przewagi nad dziewiątym Norwidem, ale dwa wygrane spotkania z zespołem z Częstochowy. Oznacza to, że hajnowianie już nie spadną poniżej ósmej lokaty w tabeli i na pewno zagrają w play-off.

Spotkanie Ślepska Suwałki z Victorią Wałbrzych ze względu na chorobę wielu zawodników suwalskiego klubu zostało przełożone na 10 lutego.

SKS Hajnówka - Norwid Częstochowa 3:1 (19:25, 25:22, 25:22, 25:23)
SKS: Saczko, Gniewek, Faryna, Milewski, Sapiński, Bogus, Kuś (libero) oraz Sterna.

Inne wyniki 18. kolejki
Warta Zawiercie - KPS Siedlce 3:1, Krispol Września - Stal Nysa 3:0. Mecze: SMS PZPS Spała - AGH Kraków oraz Ślepsk Suwałki - Victoria Wałbrzych zostały przełożone.
Pauzował: TSV Sanok.