BAS Białystok nie zawiódł i odniósł kolejne drugoligowe zwycięstwo
BAS Białystok nie zawiódł i odniósł kolejne drugoligowe zwycięstwo Łukasz Matel
Lepszego scenariusza 21. kolejki być nie mogło. BAS Białystok pokonał na wyjeździe Capital VC Stare Babice 3:0, pieczętując mistrzostwo grupy, a Centrum Augustów u siebie ograło 3:1 MOS Wolę Warszawa, co dało mu utrzymanie w II lidze.

Białostoczanie praktycznie już mogli się czuć mistrzami grupy i jechali do Starych Babic myśląc o turnieju półfinałowym o awans do I ligi, ale pozycja lidera zobowiązuje. Podopieczni trenera Krzysztofa Andrzejewskiego stanęli na wysokości zadania i wygrali ze zdegradowaną już gospodarzami. Trzeba jednak przyznać, że rywale nie poddali się łatwo i w dwóch setach sprawili faworytom spore problemy.

Zagrożenie spadkiem z II ligi Centrum nie było co prawda duże, ale żeby nie oglądać się na inne wyniki drużyna trenera Wojciecha Iwanowicza rozegrała dobry mecz z wyżej notowaną Wolą Warszawa. Po przegranym pierwszym secie augustowianie wzięli się do pracy i w pozostałych odsłonach dyktowali warunki na parkiecie.

W tej sytuacji stawką derbowej potyczki w ostatniej kolejce w Białymstoku sezonu zasadniczego będzie tylko, a może aż prestiż.

WYNIKI 21. KOLEJKI
Capital VC Stare Babice - BAS Białystok 0:3(23:25, 14:25, 25:27).
Centrum Augustów - MOS Wola Warszawa 3:1 (19:25, 25:20, 25:16, 25:22).

Bzura Ozorków - Sparta Grodzisk Mazowiecki 1:3, KKS Kozienice - Arka Tempo Chełm 0:3, Lotnik Łęczyca - Camper Wyszków 3:0, Trójka Międzyrzec Podlaski - Metro Warszawa 1:3.

1. BAS BIAŁYSTOK 21 57 61:15

2. Arka Tempo Chełm 22 54 58:19
3. Sparta Grodzisk Mazowiecki 21 51 55:20
4. Metro Warszawa 21 41 48:32
5. MOS Wola Warszawa 21 33 41:38
6. Enea KKS Kozienice 21 31 38:41
7. Camper Wyszków 21 25 35:46
8. CENTRUM AUGUSTÓW 21 21 33:50