Białostoccy siatkarzy kontynuują serię zwycięstw
Białostoccy siatkarzy kontynuują serię zwycięstw Wojciech Wojtkielewicz
Trwa znakomita passa drugoligowych siatkarzy BAS-u Białystok. Co prawda Podlasianie stracili pierwszego w tym sezonie seta, ale wygrana 3:1 z Lotnikiem Łęczyca sprawiła, że nasza drużyna nadal może pochwalić się kompletem punktów i zaczyna w tabeli uciekać konkurentom.

Drużyna trenera Krzysztofa Anrzejewskiego do tej pory zmiatała z parkietu w trzech krótkich partiach kolejnych rywali. Tym razem było inaczej, bo goście z Łęczycy postawili twardy opór. Wygrali drugą odsłonę, a i w pozostałych niewiele ustępowali białostoczanom.

- Lotnik to najbardziej poukładany siatkarsko zespół, z jakim graliśmy w tym sezonie. Może nie ma tam wielkich nazwisk, jak u poprzednich naszych rywali, ale jest team spirit i widać znajomość rzemiosła trenera - skomentował w mediach społecznościowych prezes BAS-U Eugeniusz Iwaniuk. - Dobrze się ogląda takie mecze, bo widać było dobrą, stojąca na wysokim poziomie nowoczesną siatkówkę - dodał.

Po wpadce 0:3 MKS-u Woli Warszawa w Wołominie z Huraganem, siatkarze ze stolicy Podlasia są jedyną niepokonaną ekipą w grupie 2. i mają już cztery punkty przewagi nad najgroźniejszymi konkurentami.

Niestety, wyjazdy jak na razie nie służą innemu naszemu drugoligowcowi - Centrum Augustów. Zespół znad Netty w delegacjach nie wywalczył jeszcze nawet punktu, przegrywając tym razem w Ozorkowie z Bzurą 1:3.

WYNIKI 4. KOLEJKI
BAS Białystok - Lotnik Łęczyca 3:1 (25:22, 23:25, 25:23, 25:21).
Bzura Ozorków - Centrum Augustów 3:1 (25:19, 25:23, 23:25, 25:22).

KKS Kozienice - Trójka Międzyrzec Podlaski 3:1, Huragan Wołomin - MOS Wola Warszawa 3:0, Sparta Grodzisk Mazowiecki - Metro Warszawa 1:3, Arka Tempo Chełm - Camper Wyszków 3:1.

1. BAS BIAŁYSTOK 4 12 12:13

2. Arka Tempo Chełm 4 8 9:6
3. Metro Warszawa 4 8 11:8
4 . MOS Wola Warszawa 4 8 9:7
5 . Lotnik Łęczyca 4 6 8:7
6. Bzura Ozorków 4 6 9:9
7. CENTRUM AUGUSTÓW 4 5 8:9
8 . KKS Kozienice 4 5 8:10