Siatkówka. BAS KB Białystok bez medalu, chociaż szczęście było bardzo blisko

BAS KB Białystok zakończył pierwszoligowy sezon na czwartym miejscu
BAS KB Białystok zakończył pierwszoligowy sezon na czwartym miejscu Urszula Łobaczewska
BAS Kombinat Budowlany Białystok zajął czwarte miejsce w turnieju finałowym I ligi siatkarek. Nasza drużyna przegrała kolejno 0:3 ze Stalą Mielec, 2:3 z Płomieniem Sosnowiec oraz 1:3 z LOS-em Nowy Dwór Mazowiecki. Awans do Tauron Ligi uzyskały gospodynie z Mielca, które odniosły komplet zwycięstw.

BASK KB Białystok liczył na sprawienie w Mielcu niespodzianki i zdobycie medalu. Nie udało się, ale i tak Podlasianki pozostawiły po sobie dobre wrażenie, bo z wyjątkiem starcia ze Stalą mocno postawiły się rywalkom i były o włos od zdobycia medalu.

- Apetyty były większe, ale nie ma co rozpaczać. Rok temu broniliśmy się przed degradacją, teraz walczyliśmy o awans. To mówi samo za siebie - ocenia trener BAS-u KB Białystok Sebastian Grzegorek. - Dziewczyny dały w Mielcu z siebie maksa, walczyły i do szczęścia zabrakło niewiele. Z ich postawy jestem bardzo zadowolony - dodaje.

Na inaugurację zawodów białostoczanki odbiły się od mieleckiej ściany, nie mając zbyt wiele do powiedzenia w spotkaniu z faworytkami całego turnieju. Wyjątkiem był drugi set. Gospodynie prowadziły w nim już 22:18, ale nasza ekipa zerwała się do walki i po ataku Natalii Gronostajskiej-Ogrodnik i punktowym bloku zrobiło się tylko 22:23. Kolejna akcja była bardzo długa, pełna ofiarności z obu stron. Niestety, w końcu zablokowana została Agnieszka Cur-Słomka i szansa na urwanie seta przepadła.

Turniej finałowy I ligi siatkarek. Sportowa wojna z Płomieniem

Prawdziwa siatkarska wojna wojna rozgorzała w meczu z Płomieniem. Zespół Sosnowca w fazie zasadniczej dwukrotnie nie dał żadnych szans naszej drużynie. Tym razem było inaczej. W secie otwarcia Podlasianki wypuściły z rąk prowadzenie 23:21, tracąc cztery punkty z rzędu. Kiedy kolejna odsłona zakończyła się znów wygraną przeciwniczek 25:23 wydawało się, że mecz zmierza ku końcowi.

Nic bardziej mylnego. BAS KB Białystok podniósł się i w dwóch kolejnych setach rozgromił rywalki do 14 i 19. Tie-break układał się po myśli Płomienia (5:2), ale Podlasianki odrobiły straty, głownie dzięki szczelnemu blokowi i wyszły na prowadzenie 12:11. Niestety, w końcówce zabrakło dokładności oraz zimnej krwi i ekipa z Sosnowca wygrała 15:13 i całą batalię 3:2.

Szansą na medal był jeszcze ostatni mecz z Nowym Dworem Mazowieckim. Jak zwykle potyczka z tym zespołem była bardzo zacięta, ale ostatecznie górą były przeciwniczki, które dzięki triumfowi 3:1 zapewniły sobie tytuł wicemistrza I ligi.