Białostoczanki nie sprostały Płomieniowi Sosnowiec
Białostoczanki nie sprostały Płomieniowi Sosnowiec Wojciech Wojtkielewicz
Pierwszej w 2023 roku porażki doznały siatkarki BAS-u Kombinat Budowlany Białystok. Sposób na drużynę trenera Sebastiana Grzegorka znalazł Płomień Sosnowiec, który wygrał na wyjeździe 3:0. Nasz zespół spadł na szóste miejsce w tabeli I ligi kobiet.

Gospodynie otworzyły spotkanie z wysokiego pułapu. Dzięki zagrywkom Poli Nowackiej i atakom Agnieszki Cur-Słomki było 5:0 dla BAS-u KB Białystok i goście zmuszeni byli poprosić o przerwę. Poskutkowało, bo ekipa z Sosnowca błyskawicznie odrobiła straty (8:8) i do końca seta trwała zażarta walka. Białostoczanki zmarnowały w końcówce dwa setbole. Szkoda szczególne akcji, w której błąd podwójnego odbicia popełniła Karolina Szczygieł-Głód, bo była wielka szansa na wygranie premierowej partii.

BAS KB Białystok - Płomień Sosnowiec 0:3. Serwis był kopalnią punktów

Nie udało się, a przyjezdne już przy pierwszej piłce setowej zablokowały Cur-Słomkę i i wygrały 27:25. Potem wydarzenia potoczyły się już bardzo szybko. Tylko do połowy pozostałych odsłon Podlasiaki dotrzymywały kroku rywalkom, a potem następował gwałtowny odjazd Płomienia, dla którego prawdziwą kopalnią punktów była zagrywka. Takiej liczby asów i punktów zdobytych serwisem dawno w Białymstoku nie było.

Nietypowy przebieg miał drugi set, w którym od stanu 14:15 nasze siatkarki nie zdobyły ani jednego punktu. Niewiele lepiej było w ostatniej partii i skończyło się porażką 0:3.

- Nie pamiętam takiego meczu, żebyśmy zostały rozbite praktycznie jednym ustawieniem. Cóż, nie zawsze świeci słońce, musimy przyjąć tę porażkę na klatę i walczyć dalej - komentuje kapitan BAS-u KB Białystok Barbara Sokolińska.

WYNIKI 14. KOLEJKI
BAS Kombinat Budowlany Białystok - Płomień Sosnowiec 0:3(25:27, 14:25, 17:25).

• BAS KB Białystok: Szczygieł- Głód, Nowacka, Beriaszwili, Cur-Słomka, Papszun, Gronostajska-Ogrodnik, Michalewicz (libero), Szmigielska (libero) oraz Manczak, Sokolińska, Kisielewska i Niedźwiecka.
  • LTS Legionovia Legionowo - LOS Nowy Dwór Mazowiecki 1:3, Sokół Mogilno - Częstochowianka Częstochowa 3:0, Nike Węgrów - Enea Energetyk Poznań 1:3, Wieżyca 2011 Stężyca - SAN-Pajda Jarosław 0:3, Solna Wieliczka - Karpaty Krosno 2:3.
  • Mecz: SMS PZPS I Szczyrk - Stal Mielec został przełożony.

1. Stal Mielec 13 39 39:4
2. Enea Energetyk Poznań 14 35 37:10
3. Płomień Sosnowiec 14 32 36:14
4. Solna Wieliczka 14 28 33:21
5. LOS Nowy Dwór Mazowiecki 14 27 32:22
6. BAS KB BIAŁYSTOK 14 24 28:22
7. Karpaty Krosno 14 21 26:26