Siatkówka. BAS KB Białystok z porażką i zwycięstwem na otwarcie sezonu

Białostockie siatkarki mają za sobą sesję wyjazdową w Sosnowcu i Szczyrku
Białostockie siatkarki mają za sobą sesję wyjazdową w Sosnowcu i Szczyrku Wojciech Wojtkielewicz
Połowicznie udała się wyprawa na południe Polski drużyny BAS Kombinat Budowlany Białystok. Nasze pierwszoligowe siatkarki przegrały 0:3 z Płomieniem Sosnowiec i pokonały 3:0 SMS PZPS I Szczyrk.

- W Sosnowcu nie wygraliśmy nawet seta, ale mecz był wyrównany i mógł skończyć się zupełnie inaczej. Decydowały detale w końcówkach. Brakowało jednego przyjęcia, skończonego ataku i przegrywaliśmy - mówi trener białostoczanek Sebastian Grzegorek.

Na szczęście w Szczyrku było już znacznie lepiej i nasze siatkarki zgarnęły komplet punktów.

- Dobrze, że na ten mecz czekaliśmy dzień, a nie cały tydzień. Widać było, że zawodniczki bardzo chcą odkuć się za Sosnowiec i to nam się udało - dodaje szkoleniowiec naszego zespołu.

BAS KB Białystok. przyjeżdża SAN-Pajda Jarosław

Po sesji wyjazdowej pora na inaugurację pierwszoligowego sezonu w Białymstoku. W sobotę - 8 października, w hali ZSRol. przy ul. Suchowolca 26 nasza drużyna zagra z SAN-Pajdą Jarosław. Początek potyczki o godz. 17.

WYNIKI 1. KOLEJKI
Płomień Sosnowiec - BAS Kombinat Budowlany Białystok 3:0 (25:22, 25:19, 25:23).
BAS KB Białystok:
Osadczuk, Szczygieł-Głód, Papszun, Gronostajska-Ogrodnik, Sokolińska, Niedźwiecka, Szmigielska (libero), Michalewicz (libero) oraz Manczak, Cur-Słomka, Woźniak i Beriaszliwi.

Stal Mielec - SMS PZPS I Szczyrk3:0, LOS Nowy Dwór Mazowiecki - LTS Legionovia Legionowo 3:0, Częstochowianka Częstochowa - Sokół Mogilno2:3, Energetyk Poznań - Nike Węgrów3:0, SAN-Pajda Jarosław - Wieżyca 2011 Stężyca3:0, Karpaty Krosno - Solna Wieliczka1:3.
Mecze awansem: SMS PZPS Szczyrk - BAS KB Białystok 0:3 (15:25, 20:25, 23:25).
Karpaty - Wieżyca 3:0.

1.Enea Energetyk Poznań 1 3 3:0
2. Stal Mielec 1 3 3:0
3. LOS Nowy Dwór Mazowiecki 1 3 3:0
4. SAN-Pajda Jarosław 1 3 3:0
5. Płomień Sosnowiec 1 3 3:0
6. Solna Wieliczka 1 3 3:1