Białostocki zespół nie może być zadowolony z sesji wyjazdowej
Białostocki zespół nie może być zadowolony z sesji wyjazdowej Piotr Sawczuk
Nieudaną sesję wyjazdową ma za sobą BAS Kombinat Budowlany Białystok. Nasze siatkarki przegrały po 0:3 pierwszoligowe mecze z Energetykiem Poznań i Wierzycą 2011 Stężyca, a wygrały tylko raz - 3:2 w Pucharze Polski z rezerwami Wierzycy.

Przed wyjazdowymi spotkaniami trener białostoczanek Sebastiana Grzegorek mówił, że o ile trudno jego zespołowi będzie zatrzymać rywalki z Poznania, to najważniejszy w sesji będzie ligowe starcie w Stężycy. Rzeczywiście, w stolicy Wielkopolski Podlasianki nie powojowały sobie. Tylko w drugim secie dotrzymywały kroku gospodyniom, przegrywając 23:25. W pozostałych partiach Energetyk triumfował gładko.

Niezwykle ważny mecz w Stężycy rozpoczął się dla białostoczanek znakomicie. Dominowały zdecydowanie i powiększały przewagę, prowadząc w końcówce 22:15. W spotkania z Solną Wieliczka w trzech przegranych setach nasz beniaminek roztrwonił dużą przewagę. Trudno w to uwierzyć, ale teraz też tak było i rywalki wygrały 25:23.

- Nie wiem, jak to wytłumaczyć. Myślałem, że wyciągnęliśmy wnioski po Solnej, a tu takie coś. Gramy swoją siatkówkę, prowadzimy i nagle gaśnie światło - opowiada trener Grzegorek. - Nie wierzyłem w to co widzę, skąd nagle taka bezradność i trzęsące się ręce. Nie wiedziałem, czy mam krzyczeć, czy płakać. Nawet brak Emilii Pisarczyk i fakt, że dotarliśmy do Stężycy z Poznania nad ranem nie tłumaczy tego, co się stało - dodaje.

Po przegranej w takich okolicznościach secie nasza drużyna już się nie podniosła i przegrała gładko dwie pozostałe partie, co spowodowało, że na dobre utknęła na przedostatnim miejscu w tabeli, a dystans do rywalek zwiększa się.

W pucharowym meczu z rezerwami Wierzycy Podlasianki pokazały charakter i chociaż przegrywały 0:2, to zwyciężyły w pozostałych partiach, wygrywając ostatecznie 3:2 (19:25, 23:25, 25:19, 25:12, 15:13). W kolejnej rundzie rywalkami drużyny Grzegorka będzie LOS Nowy Dwór Mazowiecki. Mecz odbędzie się w Białymstoku, prawdopodobnie w niedzielę - 14 listopada. Dzień wcześniej obie drużyny zmierza się w spotkaniu ligowym.

WYNIKI
Energetyk Poznań - BAS Kombinat Budowlany Białystok 3:0 (25:19, 25:23, 25:14)
Wieżyca 2011 Stężyca - BAS KB Białystok 3:0 (25:23, 25:18, 25:17)
- mecz awansem.

AZS AWF Warszawa - Roleski PWSZ Tarnów 0:3, Płomień Sosnowiec - SAN-Pajda Jarosław 3:1, Solna Wieliczka - Stal Mielec 0:3, LOS Nowy Dwór Mazowiecki - Libero Aleksandrów Łódzki 3:0, Częstochowianka Częstochowa - Karpaty Krosno 3:2.
Mecz: Wierzyca - SMS PZPS I Szczyrk został przełożony.

1. Roleski PWSZ Tarnów 8 23 24:3
2. Stal Mielec 7 19 20:3
3. Energetyk Poznań 7 14 17:11
4. LOS Nowy Dwór Mazowiecki 7 14 18 :13
5. Płomień Sosnowiec 7 13 15: 10
6. Solna Wieliczka 7 12 14:11
7. Częstochowianka Częstochowa 7 9 14:16