Siatkówka. Druga z rzędu wygrana siatkarzy BAS Białystok

Adam Muśko
Adam Muśko
BAS Białystok
BAS Białystok Wojciech Wojtkielewicz
BAS Białystok wygrał 3:2 u siebie z Krispolem Września. Po pierwszych dwóch setach goście prowadzili 2:0.

O pierwszym secie nie ma co nawet wspominać. To była całkowita dominacja Krispolu. Beniaminek z Białegostoku przegrał do 14.

Druga odsłona starcia była już wyrównana. Dopiero w końcowej fazie Krispol przy zagrywce Mateusza Lindy wypracował sobie trzy punkty przewagi (20:17) i to wystarczyło, aby wygrać do 21.

Natomiast gdy w trzeciej odsłonie goście wygrywali 21:19 wydawało się, że są na dobrej drodze do zdobycia trzech punktów. Jednak BAS zdołał doprowadzić do remisu 21:21, a w końcówce to podopieczni Piotra Łuki wykazali się większa odpornością psychiczną i wygrali 25:23.

Trzeci set był momentem zwrotnym całego spotkania. Po porażce Krispol już nie był w stanie wrócić do swojej dobrej gry. Czwartego seta gospodarze wygrali 25:17.

BAS dominował także w tie-breaku. Zaczęło się od prowadzenia 6:0, a skończyło 15:5.

Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Michała Witkosia.

W sobotę białostocki zespół zagra na wyjeździe z BBTS Bielsko Biała.

BAS Białystok - Krispol Września 3:2 (14:25, 21:25, 25:23, 25:17, 15:5)