Siatkówka. Dużo błędów BAS na początek, a potem dominacja [zdjęcia]

ma, ted
Mecz II ligi siatkówki BAS Białystok - Nike Węgrów
Mecz II ligi siatkówki BAS Białystok - Nike Węgrów Wojciech Wojtkielewicz
Pierwszą wygraną we własnej hali odniosły siatkarki KS BAS Kombinat Budowlany Białystok, który pokonały 3:0 ostatnią w tabeli drużynę Nike Węgrów.

Wyrównane spotkanie było tylko w pierwszym secie. Drużyna gości w pewnym momencie miała nawet przewagę czterech punktów. Ale szkoleniowiec BAS szybko dokonał podwójnej zmiany i pod koniec partii udało się dogonić rywalki i ostatecznie zwyciężyć 25:22. W dwóch kolejnych setach rywalki zdobyły tylko 12 i 14 punktów.

- Poszło zgodnie z planem, choć w pierwszym secie nie obyło się bez nerwów. Popełniliśmy w nim aż 18 błędów własnych na 22 punkty zdobyte przez rywalki - mówi Grzegorek. - Była okazja, by dać pograć zawodniczkom z szerokiego składu. Zaprezentowała się cała czternastka.

W białostockiej drużynie po długiej przerwie znowu zagrała Marzena Kundzicz, która wcześniej występowała pod panieńskim nazwiskiem Korol.

Kolejny mecz białostoczanki znowu zagrają u siebie. W sobotę podejmą Łaskovię Łask.

KS BAS Kombinat Budowlany Białystok - Nike Węgrów 3:0 (25:22, 25:12, 25:14)
BAS: Szymańska, Pisarczyk, Dziewiątkowska, Irzemska, Gronostajska, Czeropska, Kutikow (libero) oraz Manczak, Szczygielska, Kundzicz, Lichodziejewska, Kożuchowska, Kubik, Iber.

Inne wyniki 5. kolejki
Łaskovia Łask - Sparta Warszawa 3:1, Ósemka Siedlce - Mazovia Warszawa 2:3, Krótka Mysiadło - NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 0:3.
Mecz: Legionovia II Legionowo - Dargfil Rawa Mazowiecka zakończył się wczoraj późnym wieczorem.