Siatkarze Ślepska Malow Suwałki (na niebiesko) nie zdobyli Lublina
Siatkarze Ślepska Malow Suwałki (na niebiesko) nie zdobyli Lublina Wojciech Szubartowski
Efekt "nowej miotły" zadziałał w drużynie LUK-u Lublin. Pod wodzą Macieja Kołodziejczyka, który zastąpił na stanowisku trenera Dariusza Daszkiewicza, lublinianie pokonali u siebie w meczu 28. kolejki PlusLigi Ślepsk Malow Suwałki 3:1. Nasz zespół stracił bardzo ważne punkty w walce o fazę play-off.

LUK Lublin jest dla suwalczan bardzo niewygodnym przeciwnikiem, bo pokonał ich już po raz piąty z rzędu. I trzeba dodać, że Ślepsk Malow przegrał jak najbardziej zasłużenie.

Początek wcale nie wskazywał na porażkę, bo goście rozpoczęli mecz od prowadzenia 9:6. Niestety, potem było już tylko gorzej. Gospodarze szybko odrobili straty, wyszli na prowadzenie 19:17 i pewnie wygrali do 21.

LUK Lublin - Ślepsk Malow 3:1. Poderwali się w trzecim secie

Lublinianie poszli za ciosem i w drugiej odsłonie dyktowali warunki na parkiecie (8:3, 16:10, 19:12). Nasi siatkarze jednak nie rezygnowali. Kolegów do walki poderwał udanymi atakami Bartosz Filipiak, który w całym spotkaniu zdobył aż 28 punktów. Przewaga rywali zaczęła topnieć i zrobiło się 22:23. Niestety przy piłce setowej zagrywkę popsuł Andreas Takvam i LUK Lublin zwyciężył 25:23.

Najbardziej zacięta była trzecia partia, która zakończyła się grą na przewagi. Wojnę nerwów wygrali suwalczanie, którzy po atakach Filipiaka i Takvama triumfowali 30:28. Niestety, naszej drużyny na więcej nie było stać. W czwartym secie Ślepsk Malow zdobył tylko 16 oczek i przegrał całe spotkanie 1:3.

- Start meczu był dla nas ciężki. Nie szukaliśmy mądrych i skutecznych rozwiązań. Zanim złapaliśmy te rozwiązania, to tak naprawdę był już trzeci set - skomentował w klubowych mediach Bartosz Filipiak. - Walczyliśmy do końca, daliśmy sobie drugie życie w tym meczu. Czwarty set to znakomita postawa w polu serwisowym drużyny z Lublina i nie przywieziemy punktów - dodał atakujący Ślepska Malow.

Suwalczanie kolejne spotkanie rozegrają 25 marca, kiedy podejmą Wartę Zawiercie.

WYNIKI 28. KOLEJKI

• LUK Lublin – Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (25:21, 25:23, 29:31, 25:16).
  • Ślepsk Malow: Sanchez, Filipiak, Kujundzić, Takvam, Buchowski, Sapiński, Czunkiewicz (libero) oraz Żakieta, Magnuszewski i Halaba.
  • GKS Katowice - Trefl Gdańsk 0:3, Stal Nysa - Asseco Resovia Rzeszów 1:3, Warta Zawiercie - Barkom Lwów 3:1.
  • 19 marca (niedziela): Czarni Radom - Zaksa Kędzierzyn-Koźle (godz. 17.30), Jastrzębski Węgiel - PGE Skra Bełchatów (20.30).
  • 20 marca (poniedziałek): BBTS Bielsko–Biała - Projekt Warszawa (17.30), Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn (20.30).

1. Asseco Resovia Rzeszów 27 65 70:26
2. Warta Zawiercie 28 63 71:34
3. Jastrzębski Węgiel 26 61 68:26
4. Trefl Gdańsk 28 55 62:39
5. Projekt Warszawa 27 54 62:36
6. Zaksa Kędzierzyn-Koźle 26 52 61:38