Siatkówka. PlusLiga. Falstart Ślepska Malow Suwałki i porażka ze Stalą Nysa

PSG Stal Nysa - Ślepsk Malow Suwałki 3:1
PSG Stal Nysa - Ślepsk Malow Suwałki 3:1 facebook/ Ślepsk Malow Suwałki
Nie udała się inauguracja nowego sezonu PlusLigi Ślepskowi Malow Suwałki, który przegrał na wyjeździe ze PSG Stalą Nysa 1:3.

Podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza z dużymi nadziejami przyjechali do Nysy. Tym bardziej, że w ostatnim turnieju przed startem sezonu zwyciężyli pokonując dwa inne zespoły z PlusLigi LUK Lublin i Projekt Warszawa. Stal zaś w ostatnim sezonie ledwo obroniła się przed spadkiem.

W pierwszym secie gospodarze, dzięki dobrej zagrywce, objęli wysokie prowadzenie 7:1. Suwalczanie potrafili wyrównać 16:16. W grze na przewagi lepszymi okazali się gospodarze wygrywając partię otwarcia 29:27.

Po drugim secie był już remis 1:1. Ślepsk Malow miał inicjatywę i wygrał 25:22. Niestety, dwa kolejne sety zakończyły się wygranymi gospodarzy, wśród których brylowali Wassim Ben Tara i Michał Gierżot. To po atakach młodzieżowego reprezentanta Polski Gierżota PSG Stal Nysa w trzeciej partii odskoczyła na 21:17 wygrywając 25:21. Natomiast w czwartym secie po ataku Gierżota gospodarze objęli prowadzenie 15:10, którego nie oddali do końca zwyciężając 25:19 i w całym meczu 3:1.

-Przegraliśmy ten mecz detalami - powiedział po meczu trener Ślepska Malow Dominik Kwapisiewicz. - W blokach było po równo, w przyjęciu byliśmy lepsi. Zadecydowały dwie, trzy akcje, których nie potrafiliśmy przechylić na własną korzyść. Nie możemy być zadowoleni, nie zdobyliśmy chociaż jednego punktu - stwierdził szkoleniowiec.

W drugim meczu PlusLigi Ślepsk Malow Suwałki zagra u siebie z Treflem Gdańsk. Spotkanie już w czwartek 6 października o godz. 21.

PSG Stal Nysa - MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (29:27, 22:25, 25:21, 25:19)
PSG Stal: Abramowicz, Zhukuouski, Kwasowski, Zerba, Ben Tara, Gierżot, Dembiec (libero) oraz Miyaura, El Graoui, Jankowski, Szczurek, Kramczyński
Ślepsk Malow: Kujundzić, Takvam, Filipiak, Halaba, Sapiński, Sanchez, Czunkiewicz (libero) oraz Żakieta, Buchowski.
MVP: Michał Gierżot (PSG Stal).