Siatkówka. Porażka Ślepska Malow Suwałki po pięciu setach

MKS Ślepsk Malow Suwałki - Trefl Gdańsk 2:3
MKS Ślepsk Malow Suwałki - Trefl Gdańsk 2:3 Miłosz Kozakiewicz
Siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrali w przedostatnim meczu rundy zasadniczej PlusLigi z Treflem Gdańsk po pięciosetowej walce 2:3.

Na początku pierwszego seta Trefl potwierdził, że jest faworytem spotkania rozgrywanego w Suwałki Arena. Gdańszczanie objęli prowadzenie 8:4. Jednak gospodarze w połowie seta dogonili rywala, a gdy Adrian Buchowski zablokował Mariusza Wlazłego suwalczanie objęli prowadzenie 13:12, a w samej końcówce przechylili szalę zwycięstwa na własną korzyść wygrywając set otwarcia do 20.

Druga partia zaczęła się, podobnie jak pierwsza, od prowadzenia gości, którzy jednak tym razem nie pozwolili już podopiecznym trenera Dominika Kwapisiewicza na wiele i wygrali wysoko 25:15.

Trzeci set znów odmienił sytuację na boisku. Siatkarze Ślepska Malow Suwałki grali bardzo dobrze, odskoczyli od rywala na kilka punktów i po ataku Andreasa Takvama wygrali ponownie do 20 obejmując prowadzenie w meczu 2:1.

W czwartej partii górą byli goście z Trefla i o wyniku musiał zadecydować tiebreak. Trefl uciekł w nim suwalczanom na kilka punktów. Przewagę utrzymał do końca i wygrał 3:2 w setach.

- Szkoda, bo można było w tym meczu zdobyć dwa, a nawet trzy punkty, ale nie udało się. W końcówce Trefl grał dobrze na zagrywkach. My nie mogliśmy skończyć kilku ważnych ataków - mówił po meczu Mateusz Laskowski, który z Treflem zagrał od początku meczu. - Czułem się z tym fantastycznie, to był wyjątkowy dla mnie dzień - dodał siatkarz Ślepska Malow Suwałki.

- Oczywiście żałujemy, że nie wygraliśmy, bo 3:2 było w naszym zasięgu. Teraz przed nami mecz z GKS Katowice - drużyną, która z Treflem rywalizuje o pierwszą ósemkę. Postaramy się wygrać to spotkanie - dodał Łukasz Rudzewicz.

Ślepsk Malow Suwałki - Trefl Gdańsk 2:3 (25:20, 15:25, 25:20, 20:25, 12:15)
Ślepsk Malow: Buchowski, Smoliński, Laskowski, Halaba, Takvam, Tuaniga, Filipowicz (libero) orz Makowski, Bołądź, Klinkenberg, Łukasik, Rudzewicz
Trefl: Paszycki, Wlazły, Lipiński, Urbanowicz, Kozub, Mika, Pruszkowski (libero) oraz Sasak, Reichert, Łaba, Mordyl
MVP: Bartłomiej Lipiński (Trefl)

Inne wyniki: Cuprum Lubin - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle 3:2
GKS Katowice - PGE Skra Bełchatów 1:3

1. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 61 67:19
2. Jastrzębski Węgiel 23 60 64:20