Suwalscy siatkarze przerwali serię porażek
Suwalscy siatkarze przerwali serię porażek Anna Gryza-Aneszko
Po czterech z rzędu porażkach w PlusLidze powody do radości mieli siatkarze Ślepska Malow Suwałki, którzy wygrali u siebie z Barkomem Lwów 3:0.

- Myślę, że zagraliśmy naprawdę dobre spotkanie. Wiedzieliśmy, że musimy przerwać serię porażek, które ponieśliśmy w kilku ostatnich meczach. Ciesze się, że wróciliśmy na dobre tory, co z pewnością zaprocentuje w kolejnych spotkaniach - komentuje w klubowych mediach zawodnik suwalskiego zespołu Andreas Takvam.

Suwalczanie dobrze wywiązali się z roli faworyta, chociaż początki potyczki wcale na to nie wskazywały, Ukraińska drużyna zaczęła mocno i prowadziła 4:1, a potem 12:9.

Ślepsk Malow - Barkom 3:0. Zneutralizowali asa rywali

Nasz zespół wreszcie złapał właściwy rytm, a sygnał do szturmu dał asem serwisowym Bartosz Filipiak, który w całym meczu zdobył 18 punktów. Przy jego zagrywce gospodarze objęli prowadzenie 13:12, i nie pozwolili rywalom na odzyskanie inicjatywy, zwyciężając do 21, a partię kolejną znakomitą zagrywką zakończył Filipiak.

W drugiej odsłonie siatkarze ze Lowowa mogli mieć nadzieję na odwrócenie losów potyczki tylko do stanu 11:13. Prowadzeni przez MVP meczu - rozgrywającego Matiasa Sanchez Biało-Niebiescy dominowali w każdym elemencie. Bardzo ważne było zneutralizowanie poczynań Wasyla Tupczija. Jeden z najlepiej punktujących PlusLigi nie mógł się przebić przez suwalski blok i wywalczył jedynie cztery oczka, aż w końcu został zmieniony.

Ślepsk Malow - Barkom 3:0. Tak powinna wyglądać ich gra

Drugą odsłonę suwalczanie wygrali pewnie do 18, a w trzeciej kontrolowali wydarzenia na parkiecie, a rywale grali bez wiary w sukces i zdołali uciułać ledwie 15 punktów.

- Na początku Lwów trochę nas postraszył, ale już w końcówce pierwszego seta, a także drugiej i trzeciej partii dyktowaliśmy warunki. Tak powinna wyglądać nasza gra. Ciężko trenujemy po to, żeby tak było - podsumowuje libero suwalczan Mateusz Czunkiewicz.

Przed naszym zespołem kolejne spotkanie z niżej notowanym rywalem. 22 stycznia do hali Suwałki Arena przyjedzie GKS Katowice. Oby komplet punktów znów padł łupem gospodarzy, co mocno zbliży ich do upragnionej czołowej ósemki.