Siatkówka. Ślepsk Malow Suwałki przegrał z ostatnią Stalą Nysa 2:3

facebook/Ślepsk Malow Suwałki
W sobotnim meczu PlusLigi Ślepsk Malow Suwałki przegrał na własnym boisku ze Stalą Nysa po pięciosetowej walce 2:3.

W tygodniu poprzedzającym mecz trener Ślepska Malow Suwałki Dominik Kwapisiewicz przestrzegał swoich zawodników, że spotkanie z ostatnią w tabeli PlusLigi PSG Stalą Nysa może być najtrudniejszym z dotychczasowych. I tak też było, chociaż mecz zaczął się po myśli suwalskich siatkarzy.

Ślepsk Malow w pierwszym secie zdominował gości i sięgnął po bardzo pewną wygraną 25:18. Stal dotrzymała kroku gospodarzom, tylko do stanu 10:10, po którym ich gra uległa rozsypce.

Druga partia także zaczęła się dobrze dla Ślepska Malow, który odskoczył na kilka punktów. Rywale jednak zdołali wyrównać 15:15. W końcówce górą byli podopieczni trenera Kwapisiewicza, którzy po ataku Cezarego Sapińskiego wygrali 25:23 wychodząc na prowadzenie 2:0.

Wydawało się, że w kolejnej partii Ślepsk Malow postawi kropkę nad "i" i zaliczy trzecią wygraną z rzędu mocno dając sygnał, że może liczyć się w walce o pierwszą ósemką. Jednak w trzecim secie to goście zdominowali suwalczan. Znacznie poprawili zagrywkę, która sprawili niemało kłopotu naszym siatkarzom. W efekcie Stal wygrała do 18.

W czwartym secie suwalczanie uzyskali trzypunktowe prowadzenie 18:15. Niestety, Maciej Zajder swoimi zagrywkami zrobił różnicę. Stal doprowadziła do wyrównania i w końcówce wygrała 25:22.

Od początku decydującej partii Stal Nysa nadawała ton rywalizacji i zasłużenie wygrała 15:10 i cały mecz 3:2.
- Dziś nie można było odmówić naszym zawodników, że walczyli, zostawiając serce na boisku. Chwała, że zdobyliśmy punkt, który w końcowym rozrachunku może okazać się bezcenny - powiedział po meczu trener Ślepska Malow Dominik Kwapisiewicz, który z porażki nie robił wcale tragedii.
- Nie musimy spuszczać głowy po tym meczu. Mieliśmy trzy dobre tygodnie. Nie da się tego tempa utrzymać na pewnej jakości, jaką prezentowaliśmy. Dziś brakowało nam trochę jakości na zagrywce, trochę w ataku - dodał szkoleniowiec.

MKS Ślepsk Malow Suwałki - PSG Stal Nysa 2:3 (25:18, 25:23, 18:25, 22:25, 10:15)
Ślepsk Malow: Tuaniga, Bołądź, Klinkenberg, Halaba, Sapiński, Takvam, Czunkiewicz (libero) oraz Laskowski, Łukasik, Makowski, Rudzewicz
Stal: Komenda, Ben Tara, El Graoui, Kwasowski, Zajder, M'Baye, Dembiec (libero) oraz Szczurek, Szwaradzki, Dębski

Inny wynik: PGE Skra Bełchatów - Projekt Warszawa 3:1.

1. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 16 46 48:8
2. Jastrzębski Węgiel 17 43 46:14
3. PGE Skra Bełchatów 18 40 48:27
4. Aluron CMC Warta Zawiercie 18 37 43:27
5. Projekt Warszawa 17 29 36:32