Siatkówka. Ślepsk rozbity. Nie będzie podium w tym sezonie

Siatkarze Ślepska Suwałki w środę w piątym meczu pierwszej rundy play–off przegrali 0:3 u siebie z AZS AGH Kraków i nie awansowali do półfinału.

Mecz rozpoczął się jeszcze obiecująco, gdyż gospodarzom udało się dwa razy zablokować rywali. Ale potem było już tylko gorzej. Krakowianie prezentowali trudną zagrywkę z którą gospodarze mieli bardzo duże problemy. Ponadto błędy w serwisie, pomyłki w ataku mogły tylko irytować kibiców, którzy w komplecie wypełnili halę OSiR w Suwałkach. Trener Dmitrij Skorij brał czasy zmieniał zawodników, ale nie miało to wpływu na wynik. W efekcie gospodarze ugrali tylko 18 punktów.

Początek drugiego seta także nie zapowiadał nic dobrego. Niemoc gospodarzy tylko napędzała drużynę AGH Kraków. Goście czuli się coraz pewniej i swobodniej, a suwalscy siatkarze nie potrafili odwrócić przebiegu rywalizacji. Dopiero końcówka drugiej partii mogła dać nadzieję, że jeszcze można coś zmienić. Ślepsk przegrywając już 13:19 zdołał odrobić straty. Między innymi dwa asy serwisowe posłał Kamil Skrzypkowski. Niestety ten sam zawodnik w decydującym momencie przy stanie 24:25 pomylił się w ataku, wyrzucając piłkę w aut, i goście prowadzili już 2:0.

W trzecim secie także nie było niestety przełamania, Ślepsk przegrał do 18 i cały mecz 0:3.
Suwalczanom została walka o miejsca 5–8. Pierwszym rywalem w tej fazie będzie Norwid Częstochowa. Rywalizacja toczy się do dwóch wygranych, a pierwszy mecz zostanie rozegrany w weekend w Częstochowie.

Ślepsk Suwałki – AZS AGH Kraków 0:3 (18:25, 24:26, 18:25)