Siatkówka. Ślepsk znowu nie stracił nawet seta w trudnym...

Siatkówka. Ślepsk znowu nie stracił nawet seta w trudnym rywalem

Na bloku siatkarzy Ślepska często zatrzymywały się ataki Krispolu Września.

Na bloku siatkarzy Ślepska często zatrzymywały się ataki Krispolu Września. ©Miłosz Kozakiewicz

Wygrana 3:0 z Krispolem Września była trzecią z kolei Ślepska Suwałki bez straty seta

Przed meczem z Krispolem trener suwalskiego zespołu Mateusz Mielnik zapowiadał, że kluczem do wygranej będzie trudna zagrywka, która odrzuci gospodarzy od siatki. I praktycznie od pierwszego seta Ślepsk w tym elemencie spisywał się bardzo dobrze. W polu serwisowym dobrymi zagraniami popisywał się Kamil Skrzypkowski, a gdy goście dołożyli jeszcze dobry blok to udało im się odskoczyć na trzy punkty (9:6). Po skutecznych atakach Wojciecha Winnika i Jakuba Rohnki zrobiło się nawet 15:10 i wydawało się, że Ślepsk pewnie wygra partię otwarcia.
    Niestety gospodarze wrócili do gry dzięki trudnej zagrywce rozgrywającego Piotra Lipińskiego i zrobiło się 17:17. Końcówka była dość wyrównana, ale ostatecznie na swoją stronę rozstrzygnęli ją siatkarze Ślepska (25:22).

Z kolei w drugim secie to gospodarze wypracowali sobie przewagę 18:13. Dopiero świetna seria zagrywek Patryka Szwaradzkiego pozwoliła zawodnikom z Suwałk doprowadzić do remisu 18:18 i końcówka była grana punkt za punkt. Przy stanie 24:24 w ataku pomylił się Adam Lorenc, a zaraz potem ten sam zawodnik został zatrzymany pojedynczym blokiem przez Skrzypkowskiego i Ślepsk wygrał 26:24.

Losy trzeciego seta także rozstrzygnęły się w końcówce. Decydujące były trudne zagrywki Jewgienija Kapajewa, które przesądziły, że goście wygrali do 21 i cały mecz 3:0.

– Zagraliśmy kolejne dobre spotkanie, a różnicę na naszą korzyść zrobiły wejścia na zmiany Szwaradzkiego, Tomczaka i Kapajewa – powiedział trener Mielnik, cytowany przez portal www.suwalki24.pl. – Janek Tomczak rozrzucił blok rywali, Żenia Kapajew wraca do formy jaką prezentował grając nie tylko w lidze ukraińskiej, ale i w europejskich pucharach, Patryk Szwaradzki robi to, co powinien robić atakujący czyli punktuje nawet z najtrudniejszych piłek. Mamy wyrównaną czternastkę, w której zamiana nie powoduje osłabienia, a stabilizację, często też wzmocnienie drużyny. Mecz z Krispolem nie był spacerkiem, a walką o każdą piłkę, każdy punkt, który często trzeba było wyrwać z parkietu. I to chłopcy robili.

Kolejny ligowy mecz suwalczanie rozegrają już w środę. Ślepsk u siebie zmierzy się z AZS AGH Kraków. Początek spotkania w hali OSIR o godzinie 18.

Krispol Września – Ślepsk Suwałki 0:3 (22:25, 24:26, 21:25)
    Krispol
    : Lipiński, Wierzbicki, Zawalski, Frankowski, Narowski, Jóźwik, Kuś (libero) oraz Lorenc, Troczyński, Berwald, Kaźmierczak.
    Ślepsk: Winnik, Gonciarz, Skrzypkowski, Rudzewicz, Rohnka, Sapiński, Filipowicz (libero) oraz Szwaradzki, Siek, Tomczak, Kapajew.

Inne wyniki 12. kolejki
    Gwardia Wrocław – MCKiS Jaworzno 1:3, KPS Kielce – Mickiewicz Kluczbork 1:3, BBTS Bielsko–Biała – Olimpia Sulęcin 3:0, KPS Siedlce – AZS Częstochowa 3:0, Lechia Tomaszów Mazowiecki – Norwid Częstochowa 3:0, AZS AGH Kraków – Stal Nysa 1:3.