Siatkówka. Szybka odmiana siatkarzy Ślepska Suwałki

Siatkarze Ślepska wygrali 3:1 u siebie ze Stala Nysa.
Siatkarze Ślepska wygrali 3:1 u siebie ze Stala Nysa. Miłosz Kozakiewicz
Stal Nysa to kolejny zespół z czołówki, który przegrał ze Ślepskiem Suwałki

Huśtawkę nastrojów fundują swoim kibicom zawodnicy Ślepska. Po środowej porażce 1:3 z AZS AGH Kraków wielu sympatyków mogło zwątpić w umiejętności siatkarzy. Na szczęście weryfikacja przyszła szybko, bo już w sobotę suwalczanie podejmowali lidera tabeli – Stal Nysa.

I to już było zupełnie inne spotkanie w wykonaniu gospodarzy. W pierwszym secie Stal zdobyła tylko 18 punktów ustępując suwalczanom w każdym elemencie.

Dla odmiany w drugim secie to Stal na początku miała przewagę. Gospodarze dopiero gdy przegrywali 10:17 zaczęli odrabiać straty. W końcu po asie serwisowym Patryka Szwaradzkiego i serii bloków wyszli na prowadzenie 21:20. W samej końcówce skutecznie po bloku zaatakował Wojciech Winnik, a chwilę później w aut posłał piłkę Michał Makowski i Ślepsk wygrał do 27.

W trzecim secie to jednak Stal dyktowała warunki gry i wygrała zdecydowanie do 16.

Ale już od początku czwartej partii znowu lepiej wyglądali gospodarze. W pewnym momencie podopieczni Mateusza Mielnika mieli nawet pięć punktów przewagi. Niestety po kilku prostych błędach Stal doprowadziła do remisu 16:16. Potem kluczowe okazały się udane akcje na siatce Wojciecha Sieka i Jakuba Rohnki, które przechyliły szalę zwycięstwa na stronę gospodarzy (25:21).

– Bardzo męska rozmowa, może nawet nieprzyjemna po środowym meczu z Krakowem na szczęście przyniosła efekt – zdradza Winnik. – Musimy wspólnie ze sztabem trenerskim zwracać uwagę, że jeżeli u zawodników jest jakaś taka niedobra emocja, która może ich pozbawić koncentracji, zaangażowania mentalnego szybko to wyłapywać i nie doprowadzać do takich nerwowych sytuacji i potem nieprzyjemnych rozmów.

Tak więc po Krispolu Września i Lechii Tomaszów Mazowiecki Stal Nysa jest kolejnym rywalem z czołówki tabeli, którego pokonała suwalska drużyna.

– Oprócz punktów to jest dla nas bonus, że możemy grać z zespołami z czołówki - mówi Winnik. – Po słaby środowym meczu potrafiliśmy się szybko podnieść i z takim przeciwnikiem wygrać. Musimy popracować, aby z tymi przeciwnikami teoretycznie słabszymi także grać na wysokim poziomie.

W czwartek Ślepsk podejmie Gwardię Wrocław.

Ślepsk Suwałki - Stal Nysa 3:1(25:18, 29:27, 16:25, 25:21)
Ślepsk
: Rohnka, Winnik, Rudzewicz, Sapiński, Gonciarz, Skrzypkowski, Filipowicz (libero) oraz Tomczak, Szwaradzki, Kapajew.

Inne wyniki 14. kolejki
Gwardia Wrocław – Buskowianka Kielce 3:0, MCKiS Jaworzno – BBTS Bielsko-Biała0:3, Mickiewicz Kluczbork – AZS Częstochowa 2:3, KPS Siedlce – Krispol Września 1:3, AZS AGH Kraków – Norwid Częstochowa 3:0.
Mecz Olimpia Sulęcin – Lechia Tomaszów Mazowiecki został przełożony na wtorek.