Skoki narciarskie. Kacper Tomasiak zadebiutuje w Pucharze Kontynentalnym!

Piotr Rutkowski
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Wojciech Matusik
Kacper Tomasiak znalazł się w sześcioosobowym składzie Polski na zawody Pucharu Kontynentalnego w norweskiej Renie (18-19.02).

Dla 16-letniego Polaka będzie to debiut w zawodach tej rangi.

Przypomnijmy, że w tym roku Tomasiak - wraz z kolegami - zdobył srebrny medal mistrzostw świata juniorów w Whistler. Natomiast indywidualnie był czwarty. Co ciekawe był to najlepszy wynik 16-letniego skoczka na MŚJ od 2006 roku:

O Kacprze Tomasiaku

Pochodzący z Bielska-Białej zawodnik, na co dzień reprezentuje barwy klubu LKS Klimczok Bystra. W sierpniu ubiegłego roku zadebiutował w FIS Cupie (zawody III ligi - przyp. red.), kiedy to zajął 36. miejsce w zawodach w Szczyrku. Pod koniec 2022 roku zdobył pierwsze punkty cyklu, dzięki 19. pozycji w Notodden. W ostatnich zawodach FIS Cup w Szczyrku zajął odpowiednio 18. i 14. miejsce.

Tomasiak uważany jest powszechnie za nasz największy talent z rocznika 2007.

Liczymy na udany debiut 16-letniego Polaka podczas nadchodzących zawodów PK w Renie.