OPRAC.:
Krzysztof Kowalski
od 16 lat
Eliminacje Euro 2024. Styl nie zachwycił, ale mamy to, czego chcieliśmy. Reprezentacja Polski po blamażu w Pradze na Stadionie Narodowym w Warszawie ograła Albanię (1:0). Bramkę na wagę pierwszego kompletu punktów w kwalifikacjach zdobył przed przerwą Karol Świderski. Zobacz skrót wideo najciekawszych akcji.

Eliminacje Euro 2024. Skrót meczu Polska - Albania

Przez większość pierwszej połowy na boisku nie było ciekawie. Pierwszy groźny strzał z dystansu oddał Nicola Zalewski, ale skuteczną interwencją popisał się Thomas Strakosha. Goście zrewanżowali się podobnym uderzeniem w 22. minucie Sokola Cikalleshiego. Od tego czasu brakowało groźnych akcji, strzałów. Albańczycy skuteczni utrudniali konstruowanie akcji Polakom, ale sami też nie zachwycali w ofensywie.

Wreszcie w 41. minucie z dystansu strzelił Jakub Kamiński, piłka odbiła się od słupka, dobiegł do niej bardzo aktywny Karol Świderski i trafił do siatki. Ten sam napastnik strzelił bardzo ważnego gola w październiku 2021 roku w wygranym 1:0 z Albanią w Tiranie meczu eliminacji mistrzostw świata 2022.

W drugiej połowie podopieczni Santosa mogli więc grać spokojniej, choć... wcale tak nie było. Albańczycy ruszyli do ataków i Wojciech Szczęsny kilka razy ratował swój zespół. M.in. gdy w świetnym stylu obronił strzał Myrto Uzuniego.

Gospodarze najpoważniej zagrozili Albańczykom w 63. minucie. Po ładnej indywidualnej akcji Robert Lewandowski przelobował bramkarza, ale piłkę zmierzającą do bramki wybili albańscy obrońcy.

W końcówce meczu polscy piłkarze kilka razy próbowali strzelać z dystansu, m.in. Lewandowski, ale te próby były niecelne. Natomiast w 88. minucie Albańczycy przeprowadzili najgroźniejszą akcję. Po stracie piłki przez Lewandowskiego przedostali się na pole karne, lecz płaski strzał Uzuniego był minimalnie niecelny.

REPREZENTACJA w GOL24

Arkadiusz Milik to największy nieobecny pośród wszystkich powołanych napastników. Snajper Juventusu leczy kontuzję. Gdyby mecze odbyły się na przykład za dwa lub trzy tygodnie to na pewno mógłby w nich wystąpić. Zobacz, kogo oprócz niego brakuje w kadrze Polski na Czechy i Albanię.

Jedenastka nieobecnych w reprezentacji Polski. Skład robi wr...