SKS Hajnówka wygrał już dwa mecze z BAS Białystok

A. Smykla
Po zakończonej rundzie zasadniczej II ligi SKS Hajnówka podejmował BAS Białystok. Zespoły grają do trzech zwycięstw. Stawką meczu jest awans do półfinałów gier o I ligę.

Do sobotniego spotkania zawodnicy SKS Hajnówka podeszli z dużą nerwowością - to był wreszcie mecz „o stawkę” oraz debiut na ławce trenerskiej Jacka Malczewskiego.

Debiut udany - hajnowska drużyna wygrała sobotnie (3:1) i niedzielne spotkanie (3:0) i tylko jedno wygrane spotkanie w Białymstoku w nadchodzący weekend dzieli ich o prawo do gier w półfinałach.

Sobotni mecz był wyrównany - hajnowianie „rzutem na taśmę” wygrali pierwszego seta (25:23), w którym wyraźną przewagę uzyskali goście z Białegostoku. SKS zagrał nerwowo i popełnił dużo błędów. Wygrał także drugiego seta (25:22). Kiedy kibice czekali na zakończenie meczu w stosunku 3:0, BAS sprowadził hajnowian na ziemię, uzyskując tak wyraźną przewagę, że nawet gonitwa hajnowian w końcówce seta nic im nie pomogła. BAS wygrał 25:18. W czwartym secie wspaniały początek zaliczył na zagrywce Małachowski, wyprowadzając SKS na prowadzenie 8:0. Ponieważ świetnie wsparła go w grze cała drużyna, Białystok mógł już zapomnieć, że tu jeszcze coś ugra. Zwycięski set zakończył się wynikiem 25:15.

Drugie spotkanie w niedzielę nie było tak emocjonujące. SKS wyciągnął wnioski z sobotniego meczu i kontrolował całe spotkanie. W poczynaniach SKS-u było mniej nerwowości i mimo, że zawodnicy z Białegostoku walczyli bardzo ambitnie, uzyskując nawet czteropunktową przewagę w jednym z setów, to tych argumentów nie wystarczyło do wygrania choćby jednego seta.

SKS Hajnówka w każdym z trzech setów kontrolował przebieg spotkania i mimo że zdarzało się jeszcze sporo błędów, drużyna SKS potrafiła odrobić straty oraz zagrać z większym spokojem, co pozwoliło jej na wygranie całego spotkania 3:0 (25:21, 25:19, 25:21).