Śląsk - Legia 26.02 YOUTUBE bramki skrót meczu (0-4)

KaWu
35.000 osób na meczu!

Pierwsza bramka padła już w 1 minucie spotkania. Fatalny błąd Pietrasiaka wykorzystał Janusz Gol i Legia zaczynała mecz z handicapem.

W 10. minucie mogło być już 1-1. W ostatniej chwili piłkę z linii bramkowej wybił Wolski. Interweniował jeszcze Kuciak i niebezpieczeństwo zostało zażegnane.

Niewykorzystane sytuacje się mszczą. Przekonali się o tym podopieczni Oresta Lenczyka już w 12. minucie. Janusz Gol wpisał się po raz drugi na listę strzelców.

W 33. minucie znowu źle zachował się Pietrasiak. Przegrał pojedynek biegowy z Ljuboją, musiał faulować. Sędzia był bezlitosny. Wyciągnął czerwony kartonik. Od tej chwili Legia grała z przewagą jednego zawodnika.

Ljuboja sam wymierzył sprawiedliwość. Wykonywał rzut wolny, po którym był faulowany. Uderzył niezwykle precyzyjnie. Cudowna bramka Serba! Samo okienko. Kelemen nie miał żadnych szans.

Już minutę później powinno być 0-4. Ljuboja przerzucił piłkę na prawą stronę do Novo. Ten znalazł się sam na sam z golkiperem, ale uderzył prosto w Kelemana.

W 68. minucie Śląsk dobił Astiz. Dośrodkowanie Rafała Wolskiego z rzutu rożnego było idealne. Legia rozbiła drużynę z Wrocławia na ich własnym stadionie.

Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 0:4 (0:3)

Bramki: 0:1 Janusz Gol (1), 0:2 Janusz Gol (13), 0:3 Danijel Ljuboja (35-wolny), 0:4 Inaki Astiz (69-głową).

Żółta kartka - Śląsk Wrocław: Rok Elsner, Waldemar Sobota, Patrik Mraz. Legia Warszawa: Rafał Wolski, Inaki Astiz, Michał Żyro. Czerwona kartka - Śląsk Wrocław: Dariusz Pietrasiak (34-faul).

Sędzia: Hubert Siejewicz (Białystok). Widzów 35 000.

Śląsk Wrocław: Marian Kelemen - Piotr Celeban, Jarosław Fojut, Dariusz Pietrasiak, Patrik Mraz - Mateusz Cetnarski (46. Tadeusz Socha), Rok Elsner (64. Sebastian Dudek), Przemysław Kaźmierczak, Sebastian Mila, Dalibor Stevanovic (39. Johan Voskamp) - Waldemar Sobota.

Legia Warszawa: Dusan Kuciak - Artur Jędrzejczyk, Michał Żewłakow, Inaki Astiz, Jakub Wawrzyniak - Michał Kucharczyk (72. Miroslav Radovic), Janusz Gol, Jakub Rzeźniczak, Rafał Wolski (82. Bartosz Żurek), Nacho Novo (59. Michał Żyro) - Danijel Ljuboja.