Ślepsk i SKS na różnych biegunach tabeli

wdr, ma
Suwalczanie pokonali AGH Kraków, SKS znowu przegrał po tie-breaku

Biało-niebiescy systematycznie powiększają przewagę nad resztą stawki. Po czterech kolejkach o tyle samo oczek wyprzedzają drugi i trzeci zespół w tabeli, głównie dzięki temu, że wszystkie dotychczasowe mecze wygrali za trzy punkty.

Prawidłowością, bo rzecz zdarzyła się już w trzecim kolejnym spotkaniu, są słabsze, nerwowe początki w wykonaniu drużyny Dimy Skorija. W pierwszym secie boju z także niepokonanym dotąd AGH Kraków u gospodarzy szwankowało przyjęcie. Nie radzili sobie z zagrywkami Jana Fornala i, chociaż dogonili wynik na 23:23, ostatnie dwie piłki padły łupem przyjezdnych.

Ślepsk rozkręcał się stopniowo, szkoleniowiec dał szansę wszystkim zawodnikom. Zaczęli oni punktować nie tylko atakiem, ale i blokiem. Pewnie wyrównali, a potem już zdeklasowali rywali.

Bardzo blisko pierwszej wygranej w rozgrywkach byli siatkarze SKS Hajnówka. Niestety, podopieczni Pawła Blomberga we własnej sali przegrali 2:3 z KPS Siedlce. Gospodarze wygrali drugiego i trzeciego seta, a byli blisko triumfu w czwartym i w tie-breaku. W czwartej partii nie wykorzystali piłki meczowej prowadząc 26:25. Natomiast w piątym secie hajnowski zespół prowadził 13:11, ale także nie potrafił wygrać.

SKS Hajnówka - KPS Siedlce 2:3 (19:25, 25:20, 25:19, 27:29, 13:15)
SKS: Milewski, Faryna, Saczko, Gniewek, Sterna, Sapiński, Kuś (libero) oraz Ciesiułka, Bernatowicz, Bogus.
Ślepsk Suwałki - AGH Kraków 3:1 (23:25, 25:21, 25:17, 25:16)
Ślepsk: Lipiński, Winnik, Rawiak, Hunek, Skrzypkowski, Rudzewicz, Andrzejewski (libero) oraz Lesiuk, Tomczak, Linda Szaniawski, Michel.

Inne wyniki 4. kolejki
SMS Spała - Norwid Częstochowa 3:0, TSV Sanok - Stal Nysa 2:3, Krispol Września - Warta Zawiercie 1:3. Pauzował zespół Victorii Wałbrzych.\