Ślepsk Malow Suwałki bez awansu do półfinału Tauron Pucharu Polski. W niedzielę czeka już PGE Skra Bełchatów

Ślepsk Malow Suwałki zagra w niedzielę z PGE Skrą Bełchatów (godz. 14.45)
Ślepsk Malow Suwałki zagra w niedzielę z PGE Skrą Bełchatów (godz. 14.45) Miłosz Kozakiewicz
Siatkarze Ślepska Malow Suwałki nie nawiązali walki w meczu Tauron Pucharu Polski przegrywając z Asseco Resovią Rzeszów 0:3. Już w niedzielę podopiecznych trenera Dominika Kwapisiewicza czeka bardzo ważny i trudny mecz z PGE Skrą Bełchatów. Początek spotkania w niedzielę, 5 lutego o godz. 14.45.

Nie był to najlepszy mecz w wykonaniu siatkarzy Ślepska Malow Suwałki, ale trzeba przyznać, że trafili na wyjątkowo dobrze dysponowany zespół Asseco Resovii Rzeszów, który od początku narzucił naszej drużynie warunki gry.

Gospodarze zdobywali punkty po mocnych atakach Macieja Muzaja i Toreya Defalco. Asseco Resovia świetnie radziła sobie także z dobrymi zagrywkami Ślepska Malow i objęła prowadzenie 16:10, którego nie oddała do końca pierwszego seta wygrywając do 19.

- Bardzo dobrze zagrywaliśmy w pierwszym secie, ryzykowaliśmy, a mimo to Asseco Resovia wszystkie piłki dobrze dogrywała do siatki. Bardzo trudno było dziś ich przełamać, byli w kapitalnej formie. Wyszliśmy na mecz mocno skoncentrowani z dużymi chęciami sprawienia niespodzianki. Niestety nie udało się - powiedział Paweł Halaba.

W drugim secie wyrównana walka trwała do stanu 8:8, po którym gospodarze uzyskali przewagę, dzięki m.in. skutecznym blokom oraz mądrości w rozegraniu piłki przez Fabiana Drzyzgę. Ślepsk Malow do końca drugiego seta zdobył już tylko siedem punktów i przegrał 15:25.

Trzeci set także był bez większej historii. Bardzo szybko rzeszowianie wyszli na prowadzenie 11:5. Ślepsk Malow doszedł na dwa punkty 14:16, ale bardzo szybko nastąpił ponowny odskok gospodarzy, którzy wygrali ostatnią partię meczu pucharowego 25:19.

Do półfinału Tauron Pucharu Polski awansowały zespoły

• Aluron CMC Warta Zawiercie
  • Jastrzębski Węgiel
  • Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
  • Asseco Resovia Rzeszów

Teraz przed siatkarzami Ślepska Malow Suwałki arcyważny mecz z PGE Skrą Bełchatów. W pierwszym spotkaniu obecnego sezonu podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza wygrali na wyjeździe 3:0. Dla rywali to jedna z ostatnich szans by jeszcze dołączyć do walki o play-off. Natomiast także gospodarze, aby myśleć o pierwszej ósemce nie mogą sobie pozwolić na porażkę. Zapowiada się bardzo ciekawy mecz i przy ko0mplecie publiczności w Suwałki Arena.

Asseco Resovia Rzeszów - Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:19, 25:15, 25:19)
Asseco Resovia: Drzyzga, Kozamernik, Cebulj, Muzaj, Kochanowski, DeFalco, Zatorski (libero) oraz Bucki, Krulicki, Kędzierski.
Ślepsk Malow: Sanchez, Halaba, Smoliński, Filipiak, Sapiński, Kujundzić, Czunkiewicz (libero) oraz Żakieta, Magnuszewski, Rudzewicz, Buchowski, Depowski.