Ślepsk Malow Suwałki - Czarni Radom. Beniaminek bez punktów

Mecz Ślepsk Malow Suwałki - Czarni Radom Miłosz Kozakiewicz
Ślepsk Malow Suwałki przegrał 1:3 u siebie z Czarnymi Radom. Do historii spotkań w Suwałkach przejdzie drugi set, który goście wygrali 44:42.

W Suwałkach spotkały się zespoły, które miały za sobą passę trzech wygranych. Czarni między innymi pokonali Vervę Warszawa i Jastrzębski Węgiel, a Ślepsk Malow Skrę Bełchatów. Wygrane nad czołowymi drużynami zapowiadały spotkanie na wysokim poziomie i duże emocje. I tak też było.

Już chyba tradycyjnie Ślepsk Malow zaczął słabo spotkanie. To goście z Radomia lepiej serwowali i byli skuteczniejsi w ataku. Radomianie wyszli na prowadzenie 10:6 i pomimo pogoni gospodarzy w końcówce wygrali do 23.

Przeczytaj także: Ślepsk Malow Suwałki lepszy od Aluron Virtu Zawiercie

Drugi set to jest zdecydowanie lepsza gra suwalskiej ekipy. Raz za razem punktował Nicolas Szerszeń, który wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie 5:2. Jednak Czarni odrobili straty i końcówka była grana punkt za punkt. Ale chyba nikt się nie spodziewał, że będzie trwało to tak długo. Było wiele efektownych ataków, ale także i pomyłek. Wyczerpującą partię zakończył Karol Butryn. Czarni wygrali 44:42, a wykorzystali 16 piłkę setową. Ślepsk Malow miał sześć okazji na zamknięcie seta. Set trwał 59 minut. To najdłuższy set w historii PlusLigi.

Po tak wyczerpującym secie gospodarze nie poddali się i wygrali trzecią partię do 22.

Jednak w czwartym secie to znowu Czarni od początku zbudowali sobie przewagę. Przede wszystkim goście imponowali w grze blokiem. Ostatecznie wygrali do 21 i cały mecz 3:1.

Ślepsk Malow Suwałki – Cerrad Enea Czarni Radom 1:3 (23:25, 42:44, 25:22, 21:25)