Ślepsk Malow Suwałki - Jastrzębski Węgiel. Dobre, ale tylko momenty gospodarzy

Adam Muśko
Mecz Ślepsk Malow Suwałki - Jastrzębski Węgiel
Mecz Ślepsk Malow Suwałki - Jastrzębski Węgiel Miłosz Kozakiewcz
Ślepsk Malow Suwałki przegrał 1:3 u siebie z Jastrzębskim Węglem.

Suwalski zespół ma za sobą starcia z czołowymi ekipami rozgrywek. W weekend przegrał 0:3 z ZAKSĄ Kędzierzyn Koźle, a w środę także u siebie uległ 1:3 ekipie Jastrzębskiego Węgla.

Owszem podopieczni Andrzeja Kowala momentami nawiązywali wyrównaną walkę z Jastrzębski, ale w decydujących momentach popełniali za dużo błędów. Tak było chociażby w czwartym secie. Jastrzębski prowadził tylko 20:19, ale wtedy zawodnicy Ślepska Malow zaczęli wręcz oddawać punkty. Dwie zepsute zagrywki, dotknięcie siatki - to wystarczyło aby rywale wygrali do 22.

Takie serie błędów przydarzały się gospodarzom za często. Jedynie drugi set toczył się pod dyktando gospodarzy. Skuteczni w ataku byli Bartłomiej Bołądź i Thomas Rousseaux, zagrywką rywali nękali Marcin Waliński i Cezary Sapiński, a rozgrywający Josh Tuaniga z czuciem rozdzielał piłki. Suwalczanie wygrali do 18. Niestety takiej gry było za mało w pozostałych partiach i Jastrzębski zasłużenie zgarnął trzy punkty.

Ślepsk Malow Suwałki – Jastrzębski Węgiel 1:3 (17:25, 25:18, 22:25, 22:25)