Ślepsk Malow Suwałki. Pewna wygrana Ślepska Malow w gościach

Adam Muśko
Adam Muśko
Ślepsk Malow Suwałki wygrał drugi mecz w sezonie
Ślepsk Malow Suwałki wygrał drugi mecz w sezonie brak
Siatkarze Ślepska Malow Suwałki po trzytygodniowej przerwie spowodowanej zakażeniami koronawirusem wrócili do gry i w bardzo dobrym stylu pokonali 3:0 na wyjeździe Cuprum Lubin.

Suwalczanie odnieśli pewne zwycięstwo. Po wyrównanym początku podopieczni trenera Andrzeja Kowala zaznaczyli swoją przewagę. Losy pierwszego seta praktycznie rozstrzygnęły się od stanu 10:12 gdy po chwili goście prowadzili 12:17. Partię zakończył Waliński. Ten sam zawodnik postawił kropkę nad i również w drugim secie. Ważny punkt asem w końcówce tego fragmentu spotkania zdobył Tuaniga, dając swojej drużynie prowadzenie 24:21. W trzecim secie przewaga gości była już wyraźna. Pomagali im gospodarze, popełniając błędy.

- W naszej sytuacji zwycięstwa i punkty są teraz najważniejsze. Na poprawę poziomu sportowego przyjdzie czas - powiedział Andrzej Kowal, trener Ślepska Malow. - W trzecim secie uciekała nam koncentracja, ale cieszy, że utrzymywaliśmy rytm, który wypracowuje się na treningach, a tych ostatnio nam brakowało. Zagraliśmy na tyle, na ile nas stać. Teraz czekają nas spotkania z zespołami z czuba tabeli, które będą sprawdzianem formy, ale i przygotowaniem do dalszej części sezonu.

W najbliższą sobotę Ślepsk Malow zagra ba wyjeździe z liderem tabeli ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, zespołem, który jako jedyny rozegrał wszystkie sześć spotkań i wszystkie wygrał.

Cuprum Lubin – Ślepsk Malow Suwałki 0:3 (19:25, 22:25, 20:25)