Ślepsk Malow Suwałki. Wygrana za trzy punkty w Radomiu

Adam Muśko
Adam Muśko
Ślepsk Malow Suwałki w tym sezonie na wyjeździe nie stracił nawet seta
Ślepsk Malow Suwałki w tym sezonie na wyjeździe nie stracił nawet seta K_kapica_afk
Ślepsk Malow Suwałki w swoim czwartym meczu w sezonie wygrał 3:0 na wyjeździe z Czarnymi Radom.

W drużynie gospodarzy nie mógł zagrać podstawowy atakujący Dawid Konarski. W zespole z Suwałk zabrakło niezdolnego od dłuższego czasu do gry Patryka Szwaradzkiego oraz także zmagającego się z urazem Mateusza Sacharewicza.

W poprzednim sezonie mecze po między tymi zespołami były bardzo wyrównane. Nie inaczej było także we wtorek. Co prawda w partii otwarcia zarówno jedni i drudzy mieli przewagę kilku punktów, ale w końcówce był remis 20:20. Ostatecznie musiała decydować gra na przewagi, w której po ataku w aut Locasa Loha goście wygrali do 24.

Drugi set także trzymał w napięciu do końca. Tu decydujący był as serwisowy Josha Tuanigi po którym Ślepsk Malow wygrywał 24:22. Partię skończył skutecznym atakiem Bartłomiej Bołądź.

W trzecim secie od początku suwalczanie wypracowali sobie kilkupunktową przewagę. Skutecznie atakowali Bołądź, Marcin Waliński, czy Kevin Klinkenberg. Gospodarze momentami mieli także kłopoty w przyjęciu mocnych i precyzyjnych zagrywek Bołądzia i Tuanigi. Wydawało się, że Ślepsk Malow wygra bez kłopotów. Niestety najpierw asem popisał się Bartosz Firszt, a po błędzie w ustawieniu suwalczan Czarni doprowadzili do remisu 23:23. Ślepsk Malow nie wykorzystał dwóch meczboli i obronił dwie piłki setowe. W końcówce ciężar zdobywania punktów wziął na siebie Bołądź. To on skutecznie atakował, blokował, a ostatecznie zakończył mecz dwoma asami serwisowymi.

To trzeci mecz wyjazdowy Ślepska Malow w tym sezonie i trzeci wygrany bez straty seta.

Cerrad Enea Czarni Radom – Ślepsk Malow Suwałki 0:3 (24:26, 23:25, 28:30)