Ślepsk Malow - ZAKSA Kędzierzyn Koźle. Lider tabeli PlusLigi pokazał klasę w Suwałkach

Adam Muśko
Adam Muśko
Mecz Ślepsk Malow Suwałki - ZAKSA Kędzierzyn Koźle
Mecz Ślepsk Malow Suwałki - ZAKSA Kędzierzyn Koźle Miłosz Kozakiewicz
Ślepsk Malow Suwałki przegrał 0:3 u siebie z liderem tabeli ZAKSĄ Kędzierzyn Koźle.

ZAKSA wcześniej wygrała wszystkie swoje sześć spotkań i to za trzy punkty. Także drużyna w składzie z reprezentantami USA (Dawid Smith), Francji (Benjamin Tonutti) i Polski (Paweł Zatorski, Aleksander Śliwka, Łukasz Kaczmarek, Jakub Kochanowski) była zdecydowanym faworytem sobotniego meczu.

Przeczytaj także: Ślepsk Malow Suwałki drugi raz lepszy od Czarnych Radom

Ślepsk Malow walczył i długimi momentami był równorzędnym rywalem. W pierwszym secie goście dopiero gdy w końcówce zablokowali Bartłomieja Bołądzia i wyszli na dwupunktowe prowadzenie (21:19). Zaraz potem gospodarze nie zdołali przyjąć silnej zagrywki Smitha i było już 19:22. Ale gdy na zagrywkę poszedł Cezary Sapiński kłopoty zaczęły się po drugiej stronie siatki i Ślepsk Malow doprowadził do remisu 24:24. Niestety najpierw atak Kaczmarka, a później nieporozumienie w szeregach suwalczan i ZAKSA wygrała 26:24.

W drugim secie ZAKSA jeszcze szybciej wypracowała sobie przewagę. Ślepsk Malow nie grał źle, ale rywale wykorzystywali najmniejszy błąd. W środku seta mistrz Polski prowadził 18:15. Nadzieja zatliła się gdy po serwisie Sapińskiego piłka przetoczyła się po taśmie i spadła po stronie gości, a Ślepsk Malow miał tylko punkt straty (22:23). Niestety goście na więcej nie pozwolili i wygrali do 23.

Ślepsk Malow podjął jeszcze walkę w trzecim secie. Po skutecznym ataku Bołądzia było 14:10, ale wtedy gra gospodarzy załamała się. Po trudnych zagrywkach Łukasza Kaczmarka ZAKSA objęła prowadzenie 15:14, które w dalszej części gry tylko powiększała. Ostatecznie goście wygrali do 19 i cały mecz 3:0.

Ślepsk Malow Suwałki - ZAKSA Kędzierzyn Koźle 0:3 (24:26, 23:25, 19:25)