Ślepsk Suwałki - AZS AGH Kraków 3:0. Młody libero Ślepska odkryciem meczu z AZS AGH Kraków

Justyna Kwiatkowska
Ślepsk Suwałki we własnej sali pokonał 3:0 zespół AZS AGH Kraków.

Suwalczanie wygrali bez straty seta, ale w każdym musieli ciężko walczyć o wygraną. W pierwszym goście prowadzili już 22:19, ale wtedy losy tej partii odwrócił Mateusz Laskowski. 19-latek trudną zagrywką sprawił, że gospodarze zaczęli odrabiać straty. Kilka skutecznych bloków, a także wykorzystane kontry i set skończył się wygrana do 22.

W drugim secie siatkarze suwalskiej drużyny byli już zdecydowanie lepsi, a to głównie za sprawą libero Jakuba Krupińskiego. 18–letni suwalczanin podbijał trudne piłki w obronie i skutecznie przyjmował zagrywkę rywali. W pewnym momencie gospodarze mieli już przewagę sześciu punktów 17:11. Co prawdą rywale zdołali zmniejszyć dystans, ale ostatecznie przegrali do 22.

Siatkarze z Krakowa podjęli jeszcze walkę w trzecim secie. Prowadzili niemal przez cały czas różnicą trzech, czterech punktów. Prze stanie 23:24 gospodarze obronili setbola, a potem po trudnych serwisach Laskowskiego i Wo jciecha Winnika wygrali 27:25.

– Niemal tak samo istotne dla nas są trzy punkty jak i postawa Jakuba Krupińskiego – twierdzi Wojciech Winnik, prezes i atakujący Ślepska. – Młody zawodnik potwierdził, że zmierzą dobrą drogą. Ponadto było dla nas ważne zrehabilitować się za ostatnią porażkę we własnej hali z MKS Wałbrzych i to nam się udało.

Ślepsk Suwałki - AZS AGH Kraków 3:0 (25:22, 25:22, 27:25)

Ślepsk:[/b] Lesiuk, Skrzypkowski, Gonciarz, Sasak, Hunek, Rudzewicz, Krupiński (libero) oraz Laskowski, Szczytkow, Winnik, Szarek.

Inne wyniki 19. kolejki
Lechia Tomaszów Mazowiecki – SMS PZPS Spała 3:0, Norwid Częstochowa – Olimpia Sulęcin 3:0, MKS Aqua Zdrój Wałbrzych – KPS Siedlce 3:0, TSV Sanok – Stal Nysa 3:1.