Ślepsk Suwałki mistrzem I ligi. Droga do PlusLigi stoi otworem

Mecz Ślepsk - Stal Nysa i radość suwalskich siatkarzy po wygraniu I ligi
Mecz Ślepsk - Stal Nysa i radość suwalskich siatkarzy po wygraniu I ligi Magdalena Siemińska
Ślepsk Suwałki wczoraj u siebie wygrał 3:1 ze Stalą Nysa i całą rywalizację w finale play-off I ligi 3:0. Oznacza to, że suwalczanie mogą starać się o grę w PlusLidze.

Tak jak można było się spodziewać siatkarze Stali od początku ryzykowali zagrywką. I chociaż posyłali mocne i trudne piłki na drugą stronę to gospodarze bardzo dobrze przyjmowali. Konsekwencją tego były skutecznie wyprowadzane ataki. W efekcie Ślepsk szybko odskoczył na kilka punktów (10:6). W dalszej części partii otwarcia gospodarze jeszcze dołożyli świetną postawę w polu zagrywki i całkowicie dominowali na parkiecie. Drużyna gości prowadzona przez Krzysztofa Stelmacha momentami była bezradna i przegrała do 18.

Drugi set miał bardzo dramatyczny przebieg. Goście zagrali dużo lepiej niż w premierowej odsłonie i ostatecznie wygrali 31:29. Prowadzenie w tym secie kilka razy się zmieniało, gospodarze mieli piłki setowe, lecz ekipa z Nysy wytrzymała próbę nerwów i wyrównała stan spotkania.

Na szczęście w trzecim secie gospodarze szybko wrócili do swojej dobrej gry uzyskali kilka punktów przewagi i kontrolując wydarzenia na boisku wygrali do 19.

W czwartym secie podopieczni Mateusza Mielnika poszli za ciosem i choć nie brakowało emocjonujących momentów, jak na przykład przepychanka zawodników Stali z jednym z kibiców, to gospodarze wygrali do 19 i cały mecz 3:1.
Wygranie I ligi nie oznacza automatycznie awansu. Trzeba jeszcze spełnić szereg wymogów stawianych przez władze PlusLigi, ale wydaje się, że Ślepsk jest na najlepszej drodze aby tego dokonać. Między innymi w Suwałkach już niedługo zostanie oddana do użytku nowoczesna hala.