Ślepsk Suwałki porażką zakończył rundę zasadniczą

MAZaktualizowano
Siatkarze Ślepska Suwałki zajęli czwarte miejsce po rundzie zasadniczej I ligi
Siatkarze Ślepska Suwałki zajęli czwarte miejsce po rundzie zasadniczej I ligi Miłosz Kozakiewicz
Na koniec rundy zasadniczej Ślepsk Suwałki przegrał 2:3 z BBTS Bielsko-Biała. Z tym rywalem suwalczanie zagrają w pierwszej rundzie play-off

Siatkarze Ślepska w tym sezonie wcześniej już dwa razy przegrali z BBTS, w pierwszej rundzie rundy zasadniczej oraz w Pucharze Polski. Tak więc w sobotę wyszli z mocnym postanowieniem, aby przerwać tę złą passę. Pierwszy set zapowiadał, że może tak się stać. Goście wygrali partię otwarcia do 17. W drugim secie była już bardziej wyrównana walka, ale w końcówce bardziej skuteczniejszy był BBTS, który wygrał 26:24. W dwóch kolejnych setach także większej przewagi nie uzyskał żaden z zespołów. Po wyrównanej walce w trzeciej partii górą byli gospodarze, a w czwartej znowu Ślepsk.

Siatkarze Ślepska Suwałki potrafią się podnieść po porażce

O końcowym wyniku zadecydował tie-break. Po serii świetnych zagrywek bielszczanie wyszli na prowadzenie 7:2. Suwalczanie takiej straty nie byli już w stanie odrobić. BBTS do końca utrzymał koncentrację i zwyciężył 15:8.

– Był to nasz najlepszy mecz z BBTS-em w tym sezonie – podsumowywał Mateusz Mielnik, trener Ślepska. – Pierwszego seta zagraliśmy bardzo dobrze, wykorzystując to, że rywale wyszli z drugim rozgrywającym. W drugiej partii na boisku pojawił się Jarek Macionczyk i rywale złapali wiatr w żagle. Mieliśmy jednak szanse na wygranie i tego seta, co dałoby nam prowadzenie 2:0, ale jej nie wykorzystaliśmy. W trzecim secie dokonałem zmian w składzie i ustawieniu licząc, że uspokoimy grę i wrócimy do naszej siatkówki. Niestety, nie przyniosło to oczekiwanego efektu i w czwartej partii ponownie zaczęliśmy w starym ustawieniu. Tego seta wygraliśmy i stanęliśmy. W decydującego seta lepiej weszli rywale, a my stanęliśmy, popełnialiśmy szkolne błędy.

Właśnie z BBTS Ślepsk zmierzy się w pierwszej rundzie play–off. Rywalizacja będzie się toczyć do trzech wygranych. Dwa pierwsze mecze w piątek i sobotę w Suwałkach.

BBTS Bielsko-Biała - Ślepsk Suwałki 3:2 (17:25, 26:24, 25:23, 22:25, 15:8)
Ślepsk
: Siek, Skrzypkowski, Rohnka, Sapiński, Winnik, Gonciarz, Filipowicz (libero) oraz Szwaradzki, Laskowski, Macyra, Tomczak.

Inne wyniki 26. kolejki
AZS Częstochowa – Stal Nysa 0:3, Mickiewicz Kluczbork – Olimpia Sulęcin 3:1, Lechia Tomaszów Mazowiecki – AZS AGH Kraków 3:0, Buskowianka Kielce – Norwid Częstochowa 2:3, Gwardia Wrocław – Krispol Września 3:2, MCKiS Jaworzno – KPS Siedlce.

14. AZS Częstochowa 26 17 30:67

Materiał oryginalny: Ślepsk Suwałki porażką zakończył rundę zasadniczą - Gazeta Współczesna