Piłkarze Wigier bardzo dobrze spisywali się w meczach sparingowych
Piłkarze Wigier bardzo dobrze spisywali się w meczach sparingowych Wojciech Wojtkielewicz
Bardzo dobre wypadła próba generalna przed wznowieniem rozgrywek II ligi w wykonaniu piłkarzy Wigier Suwałki. Biało-Niebiescy wygrali w Warszawie z Legią 2:1, mimo obecności w ekipie rywali wielu piłkarzy ekstraklasowych.

Trener mistrzów Polski Aleksandar Vuković delegował na sparing z Wigrami zawodników, którzy albo grali krótko, albo nie wystąpili wcale w wyjazdowym meczu z Bruk-Betem Nieciecza. Stąd skład gospodarzy, szczególnie w pierwszej połowie prezentował się imponująco, bo suwalczanie mogli sprawdzi się na tle tak znanych piłkarzy, jak: Paweł Wszołek, Maciej Rosołek, Lirim Kastrati, Rafael Lopes, czy Ernest Muci.

Co ciekawe, właśnie ekstraklasowym rywalom nasi drugoligowcy strzelili dwa gole. W krótkim odstępie czasu Kapra Tobiasa pokonali Mateusz Lewandowski i Denis Gojko. Warszawską ekipa odpowiedziała jedynie trafieniem z rzutu karnego Wszołka.

- Na pewno gra przeciwko takim rywalom, a także obecność na ławce rezerwowych Legii trenera Vukovicia i jego sztabu to ciekawe doświadczenie i wielka przyjemność dla nas. Cieszę się szczególnie z tego, że nie dopuściliśmy przeciwników do zbyt wielu sytuacji pod naszą bramką, bo nawet rzut karny nie był taki oczywisty. My natomiast mogliśmy strzelić więcej goli, bo były ku temu okazje, między innymi dwa uderzenia w poprzeczkę - ocenia trener naszej drużyny Grzegorz Mokry.

W Wigrach testowany był młodzieżowy bramkarz ŁKS-u Łódź Michał Kot. Jego postawa w meczu i na treningach przypadła do gustu trenerowi Mokremu i jeśli kluby dojdą do porozumienia (w grę wchodzi prawdopodobnie wypożyczenie) to 19-letni golkiper wzmocni kadrę drugoligowca.

Bilans sparingów suwalczan podczas zimowych przygotowań to pięć zwycięstw, remis i porażka, bramki 22:8. W piątek - 25 lutego Biało-Niebiescy zagrają już o ligowe punkty, na wyjeździe z zamykającą tabelę Sokołem Ostróda. Inauguracja w Suwałkach nastąpi w niedzielę - 6 marca, kiedy na stadionie przy ul. Zarzecze 26 gościć będzie liderująca Stal Rzeszów.

WYNIK
Legia Warszawa – Wigry Suwałki 1:2 (1:2).
Bramki: 0:1 - M. Lewandowski (22), 0:2 - Gojko (24), 1:2 - Wszołek (27-karny).
Wigry (I połowa): Zoch – Ozga, T. Lewandowski, Rudinilson, Gvozdenović, Łabojko, Mularczyk, Brito, Gojko, Sowiński, M. Lewandowski
Wigry (II połowa, grana 2X30 min.): Zoch (Kot) - Bogusławski, Rudinilson (Kozłowski), Ozga (Gvozdenović), Brito (Kubrak), Michalski, Caetano, Krzyżański, Żebrakowski, Iwao, Rybicki.