Sparingi podlaskich ligowców. Wygrane Olimpii Zambrów i Tura Bielsk Podlaski

(mark, jan, lis)
Tur Bielsk Podlaski pokonał Puszczę Hajnówka 4:1
Tur Bielsk Podlaski pokonał Puszczę Hajnówka 4:1 Krzysztof Jankowski
Miniony weekend był kolejną okazją do sparingów dla podlaskich drużyn. Trenerzy ŁKS-u 1926 Łomża, Olimpii Zambrów, MKS-u Ruch Wysokie Mazowieckie mieli możliwość do sprawdzenia testowanych piłkarzy. Swój debiut na ławce Puszczy Hajnówka zaliczył też trener Jacek Bayer.

Sparing z MKS Przasnysz zakończył pierwszy etap przygotowań piłkarzy ŁKS 1926 Łomża do zbliżającego się sezonu. W tym czasie sztab szkoleniowy koncentrował się przede wszystkim na jak najlepszym przygotowaniem zespołu pod kątem motorycznym.
– Ostatni tydzień to były naprawdę bardzo ciężkie treningi, które odbiły się na chłopakach – mówi trener ŁKS Krzysztof Ogrodziński. – Widać było, że mają „ciężkie nogi”. Teraz zaczynamy już przygotowania startowe do pierwszych meczy mistrzowskich.

Pierwszą bramkę spotkania w 15 min. zdobył Melao, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. Gospodarze odpowiedzieli na początku drugiej połowy. I również ze stałego fragmentu gry. Dośrodkowaną z rzutu rożnego futbolówkę Krystian Kalinowski piąstkował tak niefortunnie, że piłka poleciała na długi słupek. Tam Konrad Kamienowski przegrał pojedynek z rywalem i gospodarze mogli cieszyć się z wyrównania.

- Ostatnie 10 min. spotkania graliśmy w 10, gdyż kontuzji kostki nabawił się Daniel Kacprzyk - informuje opiekun ŁKS. - Celowo nie wprowadziliśmy nikogo na boisku gdyż chcieliśmy zobaczyć jak zespół poradzi sobie w osłabieniu.

W spotkaniu tym ŁKS zagrał bez Jakuba Wardzyńskiego i Przemysława Modzelewskiego, którzy pauzowali z przyczyn zdrowotnych. W drugiej połowie w składzie „ełkaesiaków” pojawił się napastnik Maciej Zieniewicz, którego cały czas obserwują opiekunowie zespołu z Łomży.

Drugi nasz trzecioligowiec Olimpia Zambrów pokonała Orlęta Radzyń Podlaaski 3:0, a trener Artur Woroniecki przyglądał się w sparingu grze pięciu testowanych piłkarzy. Ostatnią próbą przed ligą będzie dla zambrowian sparing w sobotę z Warmią Grajewo, która w ten weekend zremisowała w sparingu z Mazurem Ełk 1:1.

Natomiast Ruch Wysokie Mazowieckie w sobotnim sparingu (czas gry: 3x30 minut) przegrał z Legionovią Legionowo 2:4.
Z kolei piłkarze Puszczy Hajnówka rozegrali pierwszy sparing pod wodzą trenera Jacka Bayera, w którym przegrali 1:4 z Turem Bielsk Podlaski.

W sobotę Bayer dopiero poznawał swoich nowych podopiecznych, którzy w pierwszej połowie starcia z Turem radzili sobie całkiem przyzwoicie. Co prawda na samym początku dali się bielszczanom zaskoczyć i po trafieniach Szymona Pęzy oraz Patryka Stypułkowskiego z rzutu karnego przegrywali 0:2, ale w 18. minucie zdobyli gola kontaktowego. Długie podanie powędrowało do dynamicznego Sebastiana Czuraka, ten wykorzystał błąd obrońców Tura przy ustawianiu pułapki ofsajdowej i strzałem po rękach testowanego bramkarza posłał piłkę do siatki.

Po przerwie Jacek Bayer wpuścił kilku juniorów i przewaga także odmłodzonego i przebudowanego Tura nie podlegała już dyskusji. Dwa gole (po podaniach Patryka Niemczynowicza i Pawła Zawadzkiego) zdobył Pęza i Tur wygrał cały mecz 4:1.

MKS Przasnysz – ŁKS 1926 Łomża 1:1 (0:1)
Bramki: 0:1 - Melao 15, 1:1 - 50
ŁKS: Kalinowski (60 Sobieski) - Ziemak, Kamienowski, Melao, Wasiulewski, Rakowski - Tarnowski, Zalewski, Kacprzyk, Maćkowski -Demianiuk
W drugiej połowie zagrali także: Rydzewski, Cychol, Mocarski, Zieniewicz

Orlęta Radzyń Podlaski – Olimpia Zambrów 0:3 (0:2).
Bramki: Zalewski 26, zawodnik testowany 38, Łupiński 75.
Olimpia: Czapliński – P. Jastrzębski, Malinowski, Hryszko, Zalewski, Jackiewicz oraz pięciu zawodników testowanych.

Legionovia Legionowo – MKS Ruch Wysokie Mazowieckie 4:2

Tur Bielsk Podlaski — Puszcza Hajnówka 4:1 (2:1)
Bramki: 1:0 Pęza 8, 2:0 Stypułkowski 10, 2:1 Czurak 18, 3:1 Pęza 49, 4:1 Pęza 61.
Tur: testowany bramkarz (65. Plisiuk) — K. Kulikowski, P. Kosiński (46. Wasilewski), A. Lewczuk, R. Kulikowski (46. K. Fiedorowicz) — Zawadzki, Szklarz (46. Topczewski), Łochnicki (46. Witoszko), Niemczynowicz, Pęza (64. R. Kulikowski) — Stypułkowski (38. R. Grygoruk).
Puszcza: Gagan (46. Tichoniuk) — Chrzanowski, D. Bagrowski, Wilenta, Kozak — Rogoziński — M. Grygoruk, Grzanka, Hudoń, Czurak — Sokół oraz: Artemiuk, Czarnota, Daniszewski, Żabiński.