MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sport integruje różnych ludzi, tak jak Medal Serce Ziemi

(mark)
Uroczystość wręczenia Medalu Serce Ziemi
Uroczystość wręczenia Medalu Serce Ziemi Wojciech Wojtkielewicz
Po raz trzeci w Dworze Czarneckiego w Białymstoku odbyło się uroczyste wręczenie Medali „Serce Ziemi” - wyróżnienia ustanowionego przez Światową Organizację Koluchstyl. Medal jest nadawany osobom lub instytucjom, które pracują na rzecz rozwoju człowieka, ziemi i integracji międzyludzkiej.

- W sporcie nie istnieje polityka, nie istnieje podział na rasy. Tak samo medal Serce Ziemi jest nadawany po to, żeby społeczeństwo zintegrować i ukierunkować do wspólnego celu - pomocy dla potrzebujących - twierdzi Wiesław Koluch.

W tym roku Medale Serce Ziemi otrzymali:

Alivia - Fundacja Onkologiczna Osób Młodych
Fundacja niosąca pomoc chorym na raka w Polsce działa od 2010 roku. Jej założycielem jest Bartosz Poliński. Alivia jest jedną z najprężniej działających organizacji pacjenckich i rzeczniczych w Polsce, która stale monitoruje oraz inicjuje działania systemowe i legislacyjne w obszarze onkologii.
Alivia daje chorym konkretne narzędzia do walki z rakiem i podpowiada sposoby ułatwiające dotarcie do informacji. Pomaga im gromadzić środki na nierefundowane przez NFZ leki, badania diagnostyczne, konsultacje medyczne, sprzęt ortopedyczny i środki opatrunkowe.

Dorjsuren Dashiibalbar z Mongolii
Dorjsuren Dashiibalbar urodziła się i mieszka w Mongolii. Stworzyć fundację „Młodzi Przyjaciele”, w ramach której otworzyła placówkę przedszkolną dla 150 dzieci, do której uczęszczają dzieci z rodzin będących w bardzo trudnej sytuacji życiowej.

Jolanta Kwaśniewska
W 1997 roku Jolanta Kwaśniewska założyła Fundację „Porozumienie bez Barier”. Od tego czasu nieprzerwanie do dnia dzisiejszego niesie bezinteresowną pomoc dla osób pokrzywdzonych przez los.
Fundacja zrealizowała wiele programów, w ramach których oprócz osób indywidualnych, wspierała szpitale, inne fundacje, hospicja, ośrodki rehabilitacji, stowarzyszenia i placówki opiekuńczo - wychowawcze.

Wspólnota Miłosierdzia Bożego na Litwie
Prowadzi działalność charytatywną. Ich celem jest wspierać i akceptować wszystkich potrzebujących, podupadłych ubogich oraz słabych. Udziela pomocy socjalnej, troski duchowej, edukacyjnej, organizacyjnej dla osób i rodzin pokrzywdzonych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, niezależnie od ich pochodzenia, wiary, czy narodowości.

Stowarzyszenie Ku Dobrej Nadziei
Stowarzyszenia „Ku Dobrej Nadziei”, która działa na terenie Białegostoku i okolic. Misją stowarzyszenia jest propagowanie wartości chrześcijańskich, zarówno słowem, jak i czynem, w celu przemiany sposobu myślenia i stylu życia jednostek, by miało to pozytywny wpływ na resztę społeczeństwa.

Hassan Ahmed Sayed Khan
Khan Hassan Ahmed Sayed mieszka w RPA. Pochodzi z rodziny bardzo mocno zaangażowanej w pomoc dla drugiego człowieka. Pozytywne wzorce wyniesione z domu pokierowały dalszym życiem pana Khana. Swoją pracę wolontariacką realizuje poprzez działalność związaną z edukacją przedszkolną i bezdomnością. W 1976 roku założył Islamską Fundację Wczesnego Nauczania.

Jerzy Owsiak - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Dziennikarz radiowy i telewizyjny, showman, działacz charytatywny i społeczny. Założyciel i prezes Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, pomysłodawca i organizator corocznego Finału WOŚP. W ciągu 26 Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 951 mln zł.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna