Sport > Minimalna porażka rywala Jagiellonii w Londynie

Wisła Kraków w pierwszym meczu I rundy Pucharu UEFA przegrała w Londynie 1:2 z Tottenhamem Hotspur.

W 33 minucie Anglicy wykorzystali złe ustawienie krakowskiej defensywy, a prowadzenie dla "Kogutów" uzyskał David Bentley. Zaledwie kilkadziesiąt sekund później Wiśle udało się wyrównać. Po ładnej akcji Rafała Boguskiego i Pawła Brożka do siatki trafił Tomas Jirsak.

Po przerwie na boisku dominował Tottenham. Przewagę udokumentował bramką Darrena Benta w 73 minucie meczu.

Rewanż rozegrany zostanie za dwa tygodnie. A już w niedzielę mistrz Polski zagra w Białymstoku. O godz. 19.45 Wisła zmierzy się o punkty ekstraklasy z Jagiellonią.