Sport > Wymęczone zwycięstwo z San Marino

(KS)

Polska pokonała na wyjeździe 2:0 San Marino w drugim meczu eliminacji mistrzostw świata.

Biało-czerwoni zagrali kolejny słaby mecz. Amatorzy z San Marino w 3. minucie spotkania mogli nawet objąć prowadzenie. Gospodarze wykonywali rzut karny. Na szczęście strzał Andy'ego Selvy obronił Łukasz Fabiański.

W 36 minucie Euzebiusz Smolarek zdobył pierwszą bramkę dla polskiego zespołu, a wynik pojedynku ustalił w drugiej połowie Robert Lewandowski.

San Marino - Polska 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 - Euzebiusz Smolarek 36, 0:2 - Robert Lewandowski 67.

Polska: Fabiański - Wojtkowiak, Żewłakow, Jop, Kowalczyk (28 Krzynówek) - Błaszczykowski, Lewandowski, Roger - Piszczek (88 Murawski) - Smolarek, Saganowski (59 Lewandowski).