Sport > Żubry - Polonia 2011 87:78

(mark)

Koszykarze Żubrów Białystok powrócili na trzecie miejsce w pierwszoligowej tabeli. Stało się to po sobotnim zwycięstwie odniesionym na własnym parkiecie z Polonią 2011 Warszawa 87:78. Była to już piąta wygrana podopiecznych Marka Kubiaka z drużyną ze stolicy w historii potyczek obu zespołów. Ani razu Żubry nie przegrały. O ostatnim triumfie zadecydowała porywająca trzecia kwarta, wygrana przez naszych koszykarzy 39:17! Od niekorzystnego stanu 37:41 doprowadzili do wyniku 56:41.
-Zona postawiona w obronie zadecydowała o wyniku. Ten mecz pokazał, że nie ma mowy o żadnym "dołku" naszego zespołu - stwierdził po meczu koszykarz Żubrów Andrzej Misiewicz. - W drugiej połowie zagraliśmy z głową. Dużo było penetracji podkoszowej, celnych rzutów za trzy punkty - dodał kapitan Tomasz Kujawa. - Żubry wciąż są od nas bardziej doświadczonym koszykarzami. W trzeciej kwarcie słabo wyglądała nasza obrona, ale nie rozpaczamy, pracujemy dalej - stwierdził Leszek Karwowski - gracz Polonii 2011, wychowanek Instalu Białystok.

Żubry Białystok - Polonia 2011 Warszawa 87:78 (18:18, 12:16, 39:17, 18:26)
Żubry: Bet 9 (1x3), Kujawa 9 (3x3), Zakrzewski 15 (3x3), Misiewicz 14, Konare 14 oraz Kulikowski 17, Brzozowski 2, Rapucha 7 (1x3), Busz.
Polonia 2011: Berisha 11 (1x3), Śnieg 7, Mokros 8 (1x3), Bartosz 2, Kolowca 6 oraz Lewandowski 10 (1x3), Pamuła 6, Nowakowski 6, Karwowski 22 (3x3).