Sport > Zwycięstwo koszykarzy Tura po dogrywce 114:112

Redakcja

Koszykarze Tura Bielsk Podlaski odnieśli w II lidze drugie zwycięstwo. W sobotę pokonali na własnym parkiecie UKS Łęczyce 114:112 (27:19, 23:26, 24:20, 26:35, 14:12). Najwięcej punktów dla Tura zdobyli: Kuczyński 31, Sulima 21, Bochenek 20, Byliniak 17, Kiluk 13.
Spotkanie było bardzo dramatyczne. Gospodarze stracili przewagę w ostatniej kwarcie, przegrywając ją 26:35. Do dogrywki doprowadził Jakub Bogusz, który na 10 sekund przed końcem trafił do kosza rzutem za 3 punkty. W dogrywce (5 minut) goście wygrywali 112:111. Wyrównał Rafał Bochenek rzutem wolnym (112:112). Drugiego wolnego nie trafił, ale zebrał piłkę, którą odegrał do Daniela Byliniaka. Rozgrywający Tura odegrał piłkę ponownie do Bochenka, który równo z syreną trafił spod kosza zdobywając zwycięskie punkty 114:112. (mark)