Zamknij

Gazeta Współczesna

Sprawdź, czego lepiej nie sadzić w ogrodzie. Te rośliny zarosną ogród błyskawicznie i mogą być niebezpieczne dla środowiska

Zwykle cieszymy się, kiedy jakaś roślina dobrze rozrasta się. Ale są takie, które szybko wypierają inne rośliny i zarastają wszystko.Niektóre z nich

Summa (Pixabay.com)

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/10] Następne

Niecierpek himalajski

Zwykle cieszymy się, kiedy jakaś roślina dobrze rozrasta się. Ale są takie, które szybko wypierają inne rośliny i zarastają wszystko.
Niektóre z nich to tak zwane rośliny inwazyjne, które zostały sprowadzone z innych regionów świata jako rośliny ozdobne lub uprawne. Jednak tak dobrze poczuły się w polskim klimacie, że zaczęły rosnąć dziko i rozpowszechniły się do tego stopnia, że wręcz zagrażają rodzimym roślinom i zróżnicowaniu przyrodniczemu. Ich uprawa podlega ograniczeniom prawnym. Niektórych z nich wręcz nie wolno uprawiać (bez zezwolenia), bo grożą za to kary - od grzywny, nawet do aresztu.

Są też rośliny, które dla środowiska nie są zagrożeniem, ale nasz ogród potrafią skutecznie zdominować - to rośliny ekspansywne.

Zobacz 7 najbardziej uciążliwych roślin

Najnowsze wiadomości

Polecamy