Adam Muśko
Adam Muśko
Mecz Stal Nysa - Ślepsk Malow Suwałki
Mecz Stal Nysa - Ślepsk Malow Suwałki facebook Ślepsk Malow Suwałki
Ślepsk Malow Suwałki wygrał 3:1 na wyjeździe ze Stalą Nysa. To druga wygrana z rzędu suwalczan na wyjeździe.

Praktycznie wszystkie sety sobotniego meczu rozstrzygały się w końcówkach.

W pierwszym obok dobrze punktującego Tomasa Rousseaux w szeregach Ślepska Malow na wyróżnienie zasłużył środkowy Cezary Sapiński. To po jego bloku i asie serwisowym suwalczanie złapali kontakt punktowy (23:22). Na prowadzenie 24:23 gości wyprowadził Bartłomiej Bołądź wykorzystując kontrę, a seta zakończył blokiem Sapiński.

W końcówce drugiej partii ataków nie skończyli Marcin Waliński i Bołądź, a Stal wyszła na prowadzenie 24:22. Sapiński pomylił się na zagrywce i gospodarze wygrali do 23.

W trzecim secie Stal wygrywała już 18:16, ale wtedy kluczowe okazały się zagrywki Bołądzia. Po drugiej stronie siatki były kłopoty z przyjęciem i gościom było łatwiej ustawić blok. W efekcie suwalski zespół zdobył pięć punktów z rzędu (18:21). Takiej przewagi beniaminek nie był w stanie odrobić i Ślepsk Malow wygrał 25:20.

Przeczytaj także:Ślepsk Malow Suwałki przerwał serię porażek

Czwarty set także rozstrzygał się w końcówce. Tym razem kluczowe były zagrania Kevina Klinkenberga. To po akcji belgijskiego przyjmującego Ślepsk Malow wyszedł na prowadzenie 23:20. Gospodarze co prawda zdołali doprowadzić do stanu 22:23, ale po czasie wziętym przez trenera Andrzeja Kowala najpierw punkt zdobył Sapiński, a mecz blokiem zakończył Klinkenberg.

W przekroju całego starcia suwałczanie zdecydowanie lepiej prezentowali się na zagrywce, zdobywając aż 12 asów.

- Nysa to jest zespół, który gra dobrą siatkówkę - chwalił rywali trener Kowal. - Natomiast brakuje im w końcówkach setów cierpliwości i spokoju. My mieliśmy słabsze momenty, ale przez większą część meczu zachowywaliśmy spokój. Natomiast w kluczowych momentach fajnie zafunkcjonował blok.

Ślepsk Malow wygrał drugi mecz z rzędu i awansował na trzecie miejsce w tabeli. Co prawda biorąc pod uwagę dużą różnicę między drużynami w liczbie rozegranych spotkań klasyfikacja nie jest do końca miarodajna, ale suwalski zespół jest na dobrej drodze, aby zapewnić sobie miejsce w play-off.

We wtorek nasza drużyna zagra także na wyjeździe z Asseco Resovią Rzeszów.

Stal Nysa – MKS Ślepsk Malow Suwałki 1:3 (23:25, 25:23, 20:25, 22:25)