Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Starasz się i ciągle nie możesz zostać tatą? Zbadaj nasienie! W Białymstoku trwa akcja bezpłatnych badań

luk
Fotolia
Ponad 20 procent par w Polsce i na świecie boryka się z niepłodnością. W połowie przypadków problem leży po stronie mężczyzny. Panowie z Białegostoku, którzy mają problem z zostaniem tatą, mogą wykonać bezpłatne badania nasienia.

Wraz z żoną lub partnerką staracie się o dziecko? Bezskutecznie? Twoja druga połowa nie cierpi na żadne kobiece dolegliwości? Czas najwyższy się przebadać. Klinika leczenia niepłodności Artemida proponuje panom z Białegostoku udział w bezpłatnych badaniach nasienia.

Statystyki są nieubłagane. Ponad 20 procent par w Polsce i na świecie boryka się z niepłodnością. Niestety rzadko wspomina się o tym, że w połowie przypadków problem leży po stronie mężczyzny.

Czytaj też: Leki na nadciśnienie wycofane z aptek! GIF masowo wstrzymuje sprzedaż leków na nadciśnienie [24.09.2018]

Wiele lat temu powodem braku potomstwa mogły być zaniedbania w zakresie higieny osobistej, które wpływały na rozwój chorób przenoszonych drogą płciową. Dziś w dużej mierze wpływ mają zaburzenia cywilizacyjne. Dodatkowo, coraz więcej panów boryka się z otyłością, a tkanka tłuszczowa zawiera w sobie niezliczone ilości estrogenów, które negatywnie wpływają ma męską płodność.

Badania dowiodły, że dieta śródziemnomorska poprawia płodność, zwłaszcza spożywanie nieprzetworzonych warzyw i owoców. Oczywistym jest też fakt, że tytoń i inne używki również niekorzystnie wpływają na stan męskiego zdrowia.

- Niepłodność jest schorzeniem, które nie boli i bardziej niż ciało ogarnia sferę ludzkiego umysłu. A wiadomo, że mężczyźni z porad lekarzy korzystają tylko wtedy, kiedy wiją się z bólu, więc bardzo trudno jest im zaakceptować fakt, że to oni, a nie ich partnerki, odpowiadają za brak potomstwa – mówi dr Jan Domitrz, specjalista z Artemidy. - Badanie nasienia jest podstawowym i pierwszym krokiem przy diagnozowaniu problemów z płodnością. Zapraszamy wszystkich panów, którzy chcieliby kiedyś usłyszeć jedno z najpiękniejszych słów na świecie – słowo „TATA”...

Działająca w Białymstoku i Olsztynie klinika Artemida proponuje możliwość wykonania bezpłatnych badań nasienia. Jest to propozycja skierowana do par, które bezskutecznie starają się o potomstwo i planują zapisanie się na pierwszą wizytę diagnostyczną w celu ustalenia problemów z płodnością. Takie badanie jest nieodłącznym elementem konsultacji, na którą należy zapisać się w celu omówienia jego wyników, na podstawie których specjalista może ocenić i zdiagnozować ewentualny problem, a także zaplanować leczenie. Z porad mogą skorzystać zarówno panie jak i panowie. Jednorazowy koszt konsultacji wynosi 200 zł. Jednak warto się pospieszyć, bo liczba bezpłatnych badań nasienia jakie zostaną wykonane w ramach wrześniowej akcji Artemidy jest ograniczona.

W białostockiej placówce pacjenci mogą umawiać się telefonicznie dzwoniąc pod nr tel. 690 575 686.

Województwo podlaskie jest terenem endemicznego występowania zakażonych kleszczy przenoszących m. in. wirusy kleszczowego zapalenia mózgu, czy też bakterie Borrelia burgdorferi. Patogeny te mogą być przenoszone zarówno przez dorosłe kleszcze, jak i larwy oraz nimfy. Nie każdy kleszcz jest zakażony, ale jednocześnie są też kleszcze przenoszące więcej niż jeden patogen - ostrzega podlaski sanepid.Jak wynika z danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białymstoku w sierpniu odnotowano najwięcej przypadków zachorowań na choroby odkleszczowe w tym roku. Było ich w sumie 184, podczas gdy w lipcu - 154, czerwcu - 150, maju - 96, kwietniu - 82, marcu - 61, lutym - 87, a w styczniu br - 90.Gdzie było najwięcej zachorowań?

Kleszcze atakują. Tylko w sierpniu na odkleszczowe choroby z...

Oddając krew ratujesz życie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna