Starosta im obiecał

Tomasz Kubaszewski [email protected]
Brak dobrej woli zarzuciła władzom powiatowym Halina Kłoczko (na zdjęciu - stoi). - Od lat grzęźniemy w błocie - mówiła.
Brak dobrej woli zarzuciła władzom powiatowym Halina Kłoczko (na zdjęciu - stoi). - Od lat grzęźniemy w błocie - mówiła. T. Kubaszewski
Udostępnij:
Augustów. Obrażony starosta, zdenerwowany przewodniczący rady powiatowej. To efekt wczorajszej dyskusji o przebudowie dwóch augustowskich ulic: Młodości i Kwaśnej.

Duże emocje

Duże emocje

Mieszkańcy Augustowa podczas wczorajszej sesji zarzucili staroście m.in. niegospodarność, bo remontuje małe uliczki, a w przypadku tych większych zasłania się brakiem pieniędzy. W odpowiedzi starosta zarzucił jednej z kobiet, że zachowuje się "jak na jarmarku". Kiedy wygłaszał swoje przemówienie, coś pod nosem powiedział jeden z opozycyjnych radnych. "Ja mówię za siebie, a te pierdoły możesz podpowiadać komuś innemu" - wtrącił starosta. "Nasz inteligent" - można było usłyszeć komentarz z sali.

Mieszkańcy osiągnęli jednak duży sukces. Starosta Franciszek Wiśniewski obiecał, że dzisiaj wystąpi w tej sprawie z odpowiednim pismem do burmistrza miasta. A to powinno gwarantować, że do remontu mimo wszystko dojdzie.

O bojach mieszkańców dwóch dużych ulic znajdujących się niemal w centrum Augustowa pisaliśmy już parokrotnie. Przypomnijmy, że jedna z nich wyłożona jest nierównym brukiem, a nawierzchnię drugiej stanowi ubita ziemia.

- Żywa gleba - mówiła podczas wczorajszej sesji powiatowej rady Halina Kłoczko, jedna z mieszkanek. - To prawdziwy skandal, że takie ulice jeszcze się w naszym mieście znajdują.

Ludzie sądzą, że padli ofiarą lokalnych bojów politycznych. Bo kiedyś wypomnieli powiatowym władzom remont uliczki przy której mieszka przewodniczący rady. W dodatku poparli ich radni opozycyjni z PiS oraz niezależny kandydat w przedterminowych wyborach na burmistrza, który pokonał m.in. Jarosława Szlaszyńskiego z PO, obecnego wicestarostę. To ostatnie ugrupowanie rządzi obecnie powiatem.

- Dlaczego pan robi wszystko, aby Młodości i Kwaśna nie zostały wyremontowane - pytała wczoraj starostę Wiśniewskiego Halina Kłoczko. - Odbieramy to działanie jako złośliwie i celowe. Kiedy to się skończy.

Starosta poczuł się urażony. Stwierdził, że to pomówienia. Zdenerwowany był też przewodniczący Roman Krzyżopolski, kiedy po raz kolejny wypomniano remont ulicy, przy której mieszka.

F. Wiśniewski obiecał jednak, że do inwestycji powinno dojść. Pieniądze muszą pochodzić w części z funduszy pomocowych. Unia daje jednak tylko połowę. Drugą, według starosty, powinny wyłożyć władze powiatowe i miejskie. Jeśli te ostatnie zapewnią, że będą partycypowały w kosztach, starostwa złoży odpowiedni wniosek. Ma to nastąpić w przyszłym roku. Koszt inwestycji to ponad 4 mln zł.

Z takiej, złożonej publicznie deklaracji, mieszkańcy byli zadowoleni. Cieszyli się też z obietnicy, iż w tej sprawie starosta wystąpi z oficjalnym pismem do burmistrza. - Jak coś jest na papierze, to później trudniej się z tego wycofać - mówili.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 11

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

h
hiszpan
WITAM
Tak sie zastanawiam co do tego ma Burmistrz Miasta Augustowa , przecież to są ulice Powiatowe i to tylko starosta powinien za nie zapłacić.Ponadto uważam i tu nie jestem osamotniony że wszystkie ulice w mieście powinny być miejskie w gestii burmistrza i wtedy mozma by było je zrobić a nie tak jak jest teraz najważniejsze ulice takie jak 3 Maja , Wojska Polskiego czy Młodości i Kwaśna - Ludzie jak one wyglądają. Owszem Staroswo robi drogi poza Augustowem ale niech się zajmą powiatowymi drogami w mieście albo oddać subwencje na drogi dla burmistrza ktore są w Augustowie.
pozdrawiam
j
jimmy
No jaja wcale... Nawsadzali Staroście, nawsadzali Przewodniczącemu i myślą, że droge im wyremontują ! Ludzie, co Wy ? Na jakim świecie żyjecie ? Że pismo napisze ? To jest gwarancja działania ? Napisze i oleje Was szerokim strumieniem. A jak trzeba to napisze za miesiąc drugie pismo, że inwestycję odwołuje, bo np. trzeba ratować szpital. Co wazniejsze ? ulica dla kilku ludzi czy szpital dla całego powiatu ? To są działania komunistyczno - propagandowe. To widać gołym okiem. A Wy pismem się pocieszacie. Żałosne ....
O
Obserwator obserwatora
Jak tam drogi obserwatorze twoje doświadczenia z hodowlą i handlem kurczakami? Już się nauczyłeś czy znów przy okazji kampani wyborczej jakiś rozgoryczony wierzyciel, ku uciesze narodu, będzie usiłował wydobyć z ciebie pieniądze piorąc cię po ryju? A jak tam mercedesy? Dalej nimi handlujesz, zwałszcza gdy komornik na nich zastaw ustanowi? A wycieczka do Barczewa bodajże, do tamtejszego państwowego sanatorium...
Powiedz nam... jak jest. A co do jak tio ładnie piszesz kryminalisty Wiszniewskiego - owszem, trudno odmówić ci racji, ale obajście siebie warci.
j
jimmy
W dniu 01.10.2008 o 19:15, obserwator napisał:

Tak to jest kiedy na czele Powiatu stoi Franciszek kryminalista Wiśniewski !P.S Do dziennikarzyny Kubaszewskiego : Ciekawe co zrobił Franciszek kryminalista Wiśniewski, że usunął pan mój poranny wpis ? Prawda Franciszka kryminalistę Wiśniewskiego kłuje w oczy ? Został on prawomocnie uznany winnym popełnienia przestępstwa przez Sąd Okręgowy w Suwałkach. Przestępstwa z art. 212 kk. Jeśli jeszcze raz usunie pan wpis (prawdę) podam datę i sygnaturę akt. A myślałem, że czasy cenzury i Mysiej już minęły !


Andrzeju, jak takis mądry, to zrób cos konkretnego, a nie piszesz te pier... co to każdy i tak wie. No i ciągle tym wyrokiem machasz... Przyponieć jakie ty wyroki masz na koncie ??? Co, pewnie się przedawniły ??? he he he Pamięć Augustowian sie nie przedawniła, wiesz ?
z
zdziś
Franku Wiśniewski, Romanie Krzyżopolski, Jarosławie Szlaszyński nie idzcie tą drogą spełnijcie oczekiwania społeczne. Wyborcy czekaja. Samobójstwo zawsze można popełnić. Życie jest piękne.
o
obserwator
Tak to jest kiedy na czele Powiatu stoi Franciszek kryminalista Wiśniewski !
P.S Do dziennikarzyny Kubaszewskiego : Ciekawe co zrobił Franciszek kryminalista Wiśniewski, że usunął pan mój poranny wpis ? Prawda Franciszka kryminalistę Wiśniewskiego kłuje w oczy ? Został on prawomocnie uznany winnym popełnienia przestępstwa przez Sąd Okręgowy w Suwałkach. Przestępstwa z art. 212 kk. Jeśli jeszcze raz usunie pan wpis (prawdę) podam datę i sygnaturę akt. A myślałem, że czasy cenzury i Mysiej już minęły !
m
marek
Wiemy o co chodzi staroście , wicestaroście oraz Romanowi Krzyżopolskiemu , znawcy oświaty i spraw społecznych. Czekamy na wybory. Myślimy ze nas uwolnią od tych panów. Tym panom już dziękujemy. Nikogo juz nie nabiorą.
L
Lonia
Byłam wczoraj na sesji rady powiatu i uważam że starosta Wiśniewski, Przewodniczący R. Krzyżoppolski oraz radni ich popierający powinni się wstydzić. Obłuda, zakłamanie społeczne, prywata. Jestem zażenowana. Rada powiatu reprezentowana przez nich to klika!!!!!
z
zosia
Augustowska klika mści się na mieszkańcach! Przyjdzie już niedługo czas i społeczeństwo wam podziękuje. Wielu już na to czeka!!!
r
rici
Franciszek Wiśniewski człowiek o tysiacu twarzach dla władzy i pieniędzy gotów poświęcić wszystko nawet karierę swego syna. Żałosny aparatczyk, któremu wturuje R. Krzyżoplski(PO) augustowski "biznesmen" oraz J. Szlaszyński(PO) ksywa pisarz.
d
dm
Wiśniewski i spółka robią wszystko tak by dobrze działo sie tylko dla nich. Robia tylko to co im pasuje, tj kolesiostwo i lewa kasa do kieszeni.
Przejdź na stronę główną Gazeta Współczesna
Dodaj ogłoszenie