MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Starostwo powiatowe przeznaczy 50 tys. zł na zakup środków ochrony osobistej przed koronawirusem dla pracowników szpitala (ZDJĘCIA)

Olga Goździewska-Marszałek
Olga Goździewska-Marszałek
Szpital otrzyma pieniądze na sprzęt ochronny. Tak zdecydował zarząd powiatu
Szpital otrzyma pieniądze na sprzęt ochronny. Tak zdecydował zarząd powiatu Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem
Starostwo powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem przeznaczy 50 tys. zł na doposażenie w sprzęt ochronny Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem. Placówkę wspierają również mieszkańcy, m. in. szyjąc maseczki.

- Na chwile obecną jesteśmy w nie najgorszym położeniu. Mamy 17 respiratorów czyli niemal tyle ile w szpitalu wojewódzkim w Łomży - mówi Bogdan Zieliński, starosta wysokomazowiecki. - Mamy też pewne zapasy dotyczące środków ochrony osobistej. Przewidując jednak czarny scenariusz rozwoju epidemii i wychodząc naprzeciw potrzebom szpitala i jego pracowników zarząd postanowił o natychmiastowym przekazaniu 50 tys. zł ze swojego budżetu na doposażenie szpitala - dodaje włodarz.

Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup maseczek, przyłbic, kombinezonów i wszelkich sprzętów ochrony indywidualnej pracowników. Starosta nie wyklucza, że przeznaczy kolejne kwoty na walkę z koronawirusem w miejscowym szpitalu. Placówka może również liczyć na wsparcie mieszkańców, którzy mobilizują się do pomocy.

- Dziękuje osobom, które bezinteresownie zaangażowały się w szycie maseczek ochronnych, wykonanie i dostarczenie przyłbic i innych darowizn celem wzmocnienia bezpieczeństwa pracowników i pacjentów - podkreśla starosta.

W powiecie wysokomazowieckim nie stwierdzono jak dotąd zachorowania na COVID- 19. Są jednak osoby, które wróciły z zagranicy i przebywają na przymusowej kwarantannie. Dwie z nich nie mogły odbywać jej w domu, więc skorzystały z zaplecza przygotowanego przez starostwo, miasto i powiatową stację sanitarno-epidemiologiczną.

- Osoby, które mają w domu możliwości odbycia dwutygodniowej kwarantanny otrzymują schronienie. Jedna osoba przebywa obecnie w internacie w Wysokiem Mazowieckiem, to studentka powracająca z Anglii. Druga osoba została umieszczona w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu, ma tam pokój z łazienką - informuje Zieliński.

Obie osoby są kontrolowane przez policję, w budynkach znajduje się również monitoring. Osoby, które odbywają kwarantannę poza domem, po powrocie z zagranicy są objęte opieką ośrodka pomocy społecznej. GOPS-y zapewnia m. in. wyżywienie.

- W przypadku tych dwóch osób, to rodzina zobowiązała się dostarczać jedzenie i wszystko inne, czego potrzebują. Ale gdyby zaszła potrzeba, mogą korzystać z pomocy - zapewnia starosta. - Poza tym mamy przygotowane sporo miejsc, by przyjąć kolejne osoby, które zostaną skierowane na taką kwarantannę przez sanepid - dodaje starosta.

Tu oglądasz: Koronawirus w Polsce. Zachowajmy czujność i zdrowy rozsądek

🔔🔔🔔

Pobierz bezpłatną aplikację Kuriera Porannego i bądź na bieżąco!
Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.

🔔🔔🔔

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna